SOMA TSO, SOMA KOLİN TERMİK SANTRALİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Meclis üyesi Kamil Altınbaş ve Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Köroğlu ve Murat Suer, Soma Kolin Termik Santrali’ni ziyaret etti.Ziyarete, Soma Kolin Deniş Maden İşletmesi Kömür Temin Direktörü Bilal Kul da eşlik etti. Büyük yatırımla kurulan Soma’ya ve yöreye istihdam olanağı sağlayan Soma Kolin Termik Santrali’nin İşletme Müdürü Zakir B. Ekici, olumsuz hava şartlarına rağmen ara verilmeden devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

510 megavat üretim kapasiteli Soma Kolin Termik Santrali’nin İşletme Müdürü Zakir B. Ekici, milli kaynak ile enerji sağlayacak olduklarının altını çizerek, teknolojik açıdan ulaşılabilecek en üst seviyeyi temsil edecek olan yerli linyit yakıtlı Soma Kolin Termik Santrali’nin ilk ünitesinin neredeyse tamamlandığını diğer ünitenin ise birkaç ay sonra hazır olacağını böylece 2019 yılının ilk çeyreğinde tam kapasiteye ulaşacağını belirtti.

Ziyaretin sonunda Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, “Enerjiye dayalı ekonomisiyle güçlenmeye devam eden ilçemizin önemli yatırımlara ev sahipliği yapması bizleri memnun ediyor” dedi. Soma’ya ve yöreye istihdam sağlayan projeleri desteklediklerini belirterek, İşletme Müdürü Zakir Bey’e başarılar dileyerek teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*