Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını ile ilgili görüş ve önerilerini iletti.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) küresel ölçekteki salgın nedeniyle ülkemizde başta Sağlık Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Ticaret Bakanlığımız olmak üzere devletimizin yetkililerince hızlı ve etkili çalışmaların yapıldığı ve gerekli önlemlerin alındığını görmekteyiz. Bu hassas günlerde toplumun bütün kesimlerini etkileyen bu olumsuz durum iş dünyasını da etkilemeye başlamıştır. En kısa zamanda bitmesini beklediğimiz bu sürecin devamı ticari hayatı da olumsuz etkilemeye devam edecektir.

Virüsten korunma tedbirleri içinde mümkün olduğu sürece evlerden çıkılmamasını düşündüğümüzde, bunun alışverişleri düşüreceği aynı zamanda birçok iştigal konusu içindeki işletmelerin kapatılma kararı ve tüm organizasyonların ertelendiğini düşünürsek, önümüzdeki günlerde zincirleme tüm işyerlerini etkileyeceği kaçınılmaz bir gerçektir.

Bu anlamda tüm üyelerimizin ticari hayatlarını sürdürebilmesi için bu dönemde banka ödemelerinin, (çek, senet,  dönem faizi, kredi vs.) tüm vergi ödemelerinin, devlete yapılacak tüm ödemelerin vs. faizsiz olarak bu süre içinde ertelenmesini,  bu dönemde de ödemesiz ve faizsiz kredi desteğinin verilmesini talep etmekteyiz.

Üyelerimizin bu haklı isteklerinin dikkate alınması ve gerekenin yapılacağına olan inancımız tamdır.
Bilgilerinize saygılarımla arz ederim.

CEM DOĞAN
SOMA TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*