SOMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE YENİ DÖNEM

Soma Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni dönem başladı. Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nın %51 iştirak payından Manisa Valiliği’ne %13.33’lük pay, Yüksek Planlama Kurulu Kararı sonucunda ise Soma Belediyesi’nin toplam %49’luk payından %20’lik pay EÜAŞ’a ve %20’lik pay da TKİ’ye devredildi.

Pay devirleriyle oluşan yeni müteşebbis heyette Manisa Valiliği’ni 2, Soma Belediyesi’ni 1, Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nı 6, Elektrik Üretim A.Ş’ni. 3, Türkiye Kömür İşletmeleri’ni ise 3 kişi temsil etmektedir.

Oluşturulan yeni müteşebbis heyet 13 Kasım 2015 tarihinde Soma Kaymakamlık makamında Manisa Valisi Erdoğan Bektaş başkanlığında ilk kez toplandı.

Toplantıya;
Manisa Vali Yardımcısı Şerafettin Tuğ,
Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş,
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene,
Manisa Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Erbil Kalmış,
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık,
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı,
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri Mehmet Yeşil, Murat Ok, Kemal Çamzeybek, Mustafa Kurt,
Soma Belediyesi Meclis Üyesi Şeref Kavruk,
EÜAŞ yetkilileri Ercan Atlılar, Cumali Taştekin,
TKİ yetkilileri Ali Sağır, Süleyman Karakoç ve Hakkı Duran
iştirak etti.

Toplantıda Soma’nın geleceğine büyük katkı sağlayacak Organize Sanayi Bölgesinin yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam edeceği ve ilk aşamanın İmar Planının yapımını müteakip genişleme ile Lojistik üs yapılması projesinin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.

Soma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti başkanlığına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Başkan Vekilliğine de Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı seçildi. Kaymakam Ahmet Altıntaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Soma Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Mehmet Yeşil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na, EÜAŞ’ dan İrfan Yılmaz, TKİ’den Hakkı Duran, Belediyeden de Meclis Üyesi Şeref Kavruk Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Kamulaştırma yetkisi bir önceki müteşebbis heyetin aldığı karara istinaden Soma Belediyesi’nde kaldı. Kaynak aktarımı konusun konuşulduğu toplantıda EÜAŞ’dan ve TKİ’den 5 milyon TL olmak üzere toplam 10 milyon TL paranın en kısa sürede OSB banka hesaplarına geçeceği ve bu paranın kamulaştırma bedeli olarak kullanılacağı karara bağlandı.

osb

Soma’mız için hayırlı ve uğurlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*