SOMA KAYMAKAMLIĞI İLE SOMA TSO ARASINDA “VATAN SİZE MİNNETTAR” PROTOKOLÜ İMZALANDI

T.C. Soma Kaymakamlığı ile Soma Ticaret ve Sanayi Odası arasında Şehit Yakınları, Gaziler ve Gazi yakınlarının ticari ve esnaf işletmelerinin sağlayacağı mal ve hizmet alımlarından indirimli olarak faydalanmalarına yönelik iş birliği protokolü imzalanmıştır.

İmzalanan bu protokol kapsamında; ticari ve esnaf işletmelerinin şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına yönelik minnet indirimi uygulamaya teşvik edilmesini ve bu vesileyle şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarının toplumsal alanda tanışlığının arttırılması ve gerekli ilgi ve saygının tesis edilmesini sağlamak amacıyla imzalanmıştır.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası, bu protokol ile oda üyelerini teşvik ederek, protokole dâhil olan işletmelere ait bilgileri kaydederek aylık olarak Soma Kaymakamlığı’na bildirecektir. Hak sahipleri (Şehit yakını, gazi ve gazi yakınları) tarafından yapılacak alışveriş ve hizmet alımlarında malın net satış değerinde ve net hizmet alım değerinde en az %10 oranında minnet indirimi ve bu indirime ek olarak her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ekstra indirim uygulanacaktır.

Protokol kapsamına girmek ve protokol kapsamında minnet indirimi uygulamak isteyen Soma Ticaret ve Sanayi Odası’na bildirimde bulunmaları gerekmektedir. Soma TSO üyesi istediği takdirde protokol kapsamından çıkabilecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan “Soma Kaymakamlığı ile Odamız ve Soma Esnaf ve Sanatkârlar Odası arasında imzalamış olduğumuz bu protokol hepimize hayırlı olsun. Bu çok güzel ve manevi projeye öncelik eden Soma Kaymakamımız Sayın Fatih Akkaya’ya ve Soma Belediye Başkanımız Sayın Ali Tulup’a çok teşekkür ederiz. Bizler bütün esnaflarımızı teşvik edebilmek adına Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanımız Sayın Ali Ayan ile birlikte güçlü bir çalışma yapacağız. Ve hiçbir esnafımızın da kayıtsız kalmayacağına da hiçbir şüphem yoktur. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” Dedi.

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir 7 kişi ve yazı görseli olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*