SOMA GALERİCİLER SİTESİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Soma Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Galericiler Sitesi Hakkında Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan ve galerici temsilcileri katıldı.

3 Şubat 2018 tarihli resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe istinaden (Madde 18, Madde19, Madde 20)    2. El oto alım satım işiyle uğraşan Soma Galerici esnafının yer sorunları; Soma Belediyesi ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleriyle çözüldü.

2019 yılından itibaren Galerici esnafın yer sorunlarıyla ilgili olarak birçok toplantı, görüşmeler yapıldı. Pandemi sürecinde de takipçisi olduğumuz Galerici esnaflarının yer sorunları çözüme ulaştı.

Bu kapsamda, 07.07.2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda galerici temsilcilerine; galericiler sitesinin plan proje taslakları iletildi. Projelerin onaylanmasından hemen sonra inşaatı başlayacak olan Galericiler Sitesi’nde 131 dükkan yer alacak olup sosyal alanları, noteri, banka şubesi ve otoparklarıyla birlikte geniş bir alanda hizmete girecektir.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Galericiler Sitesi hakkında şunları söyledi: ““2019 Haziran ayında galerici esnaflarımız için Soma’da Galericiler Sitesinin kurulması için çalışmalara başladık.

Bu dönem içinde Soma Belediyesi ile yapılan birçok görüşmeler sonunda; yer belirlenmesi, esnaflarımızın görüşleri, Belediyemizin yerle ilgili resmi işlemleri çözmesi ile taslak projeler tamamlandı.

Projenin öncelikle galerici esnafına tanıtımının onaylanmasıyla beraber çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanıp, inşaat aşamasına geçilmesi planlanıyor.

Uzun çalışmalar sonunda, Soma bölgesinde ses getirecek bir galericiler sitesi en kısa zamanda hayata geçecektir.

Bu çalışmalar kapsamında başta Soma Belediyesi olmak üzere destek veren tüm kurumlara teşekkür ediyoruz.

Böylece Soma’ya yakışır bir projenin daha hayata geçirilecek olmasından dolayı son derece mutluyuz. Şimdiden hayırlı olsun.”

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*