2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında 10/01/2017 tarihinde imzalanan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği” protokolü kapsamında 20 – 24 Kasım 2017 tarihleri arasında Soma Belediyesinde gerçekleştirilecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruya açılmıştır.

Eğitim ücretsiz olup her bir kurs kapsamında azami 30 kişi katılımcı olarak belirlenecektir. Eğitime, 18 yaşını doldurmuş ve Manisa ilinde ikamet etmekte ya da çalışmakta olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir. Katılımcıların seçiminde şehit yakınlarına, gazilere, engellilere, kadınlara ve gençlere (18-29 yaş) öncelik verilecektir. Toplam eğitim süresi 35 saat olup eğitim hafta içi 5 gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Toplam eğitim süresinin %80’ine katılım sağlayanlar, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanırlar. Katılımcılar bu belge sayesinde KOSGEB tarafından 50.000 TL’si hibe, 100.000 TL’si kredi şeklinde verilen “Yeni Girişimci Desteği”ne başvurmaya hak kazanırlar.

Başvuru yapmak için Ajans internet sitesi www.zafer.org.tr üzerinden “2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvuru Formu”nun doldurulması ve e-posta adresinize gönderilecek olan formun çıktısının alınarak, imzalanıp nüfus cüzdanı örneği ile birlikte Manisa Yatırım Destek Ofisine ulaştırılması gerekmektedir. Eğitime kabul edilenlerin listesi ile eğitim zamanı ve yeri www.zafer.org.tr sitesinden duyurulacaktır.

Manisa Yatırım Destek Ofisi Adresi :

Merkez Efendi Mah. Mimar Sinan Bulvarı No: 127 Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası Kat: 1 45020 Yunusemre / Manisa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*