SOMA TSO, ESBAŞ EGE SERBEST BÖLGE CEO’SU DR. FARUK GÜLER’İ ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul, Yönetim Kurulu Üyeleri Nadirhan Hızlı, İsmail Hakkı Kutlu, Harun Eker ve Soma TSO Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Burçin Kaygusuzer ESBAŞ CEO’su Sayın Dr. Faruk Güler’i makamında ziyaret ettiler.
Heyete ESBAŞ CEO Danışmanı Sayın Mehmet Pulak, Ege Serbest Bölge Kiralama ve Pazarlama Müdürü Murat Özgürtaş, Ege Serbest Bölgesi Teknik Direktörü Yusuf Kılıç da eşlik etti.
Ege Serbest Bölgesi Teknoloji Merkezi’nde karşılanan heyet ESBAŞ Antika Araba Müzesi’ni gezerek antika arabalar hakkında tarihi bilgiler aldılar.
Müze gezisinin ardından ESBAŞ Restaurantta Dr. Güler tarafından Soma TSO onuruna tertip edilen öğle yemeği programına geçildi.
Programda Soma TSO Yönetim Kurulu için Ege Serbest Bölge gezisi yapmayı planladıklarını söyleyen CEO Güler “ Ege Serbest Bölgesi alanını ve yatırımcıları görmek isteyeceğinizi düşündük” dedi.
Soma TSO Yönetim Kurulu, Kiralama ve Pazarlama Müdürü Murat Özgürtaş ve Teknik Direktör Yusuf Kılıç önderliğinde Ege Serbest Bölge tanıtımı gezisine çıktı. Özgürtaş heyete bölge ve bölgedeki yatırımcılar hakkında detaylı bilgiler aktardı. Ege Serbest Bölgesi’nin 2 milyon 200 bin m2 alanda kurulu olduğu (Soma Organize Sanayi Bölgesi 1 milyon metrekare) ve şu anda %95 doluluk oranına ulaştığı, genişleme için yaklaşık 600 bin m2 lik alan için çalışmaların devam ettiği iletildi. ESBAŞ’da faaliyet gösteren firmaların vergilendirmesi hakkında verilen bilgiler ışığında “Ege Serbest Bölge’de faaliyet gösteren firmaların çoğunluğunun imalat yapan firmalar olduğu, yıl içerisinde ürettikleri ürünlerin %85’ini ihraç edenlerin kurumlar vergisinden muhaf tutulduğu ve çalışanlar için ödenen bir kısım vergilerin alınmadığı” iletildi.
Ege Serbest Bölge gezisinin ardından Kiralama ve Pazarlama Müdürü Murat Özgürtaş tarafından Ege Serbest Bölge tanıtım filmi ve yatırımcıların Ege Serbest Bölge’yi neden seçtikleri hakkında bir sunu yapıldı.
Son olarak da Bir Dev Uyanıyor Sergi alanını gezen Soma TSO Yönetim Kurulu misafirperverliğinden dolayı CEO Dr. Faruk Güler’e teşekkür ederiz. SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC