ÜYELERİMİZE DUYURU

Sayın üyemiz,

Soma Belediyesi tarafından Odamıza iletilen yazıda, Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 23.03.2020 tarih ve 89780865-153-E.5822 sayılı yazısı ile ‘marketler’ için ilave tedbir kararları alındığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda;

İlçelerimizdeki tüm marketler, 09.00 – 21.00 saatleri arasında hizmet verecektir.

Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacaktır. Örneğin, marketin, müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekmektedir.

Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecekler, içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirleri alacaklardır.

Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeri alınmayacaktır. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacaklardır. Market girişinde görülecek şekilde bu maddeleri belirten afiş asmaları;

Hususlarının hassasiyetle uygulanması gerektiği üyelerimize duyurulur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*