Türkiye- Kuveyt İş Forumu

Kuveyt, 2,8 milyon nüfusu ve kişi başına yaklaşık 29 bin dolar milli geliriyle, zengin Körfez Arap İşbirliği Konseyi Üyesi ülkeleri arasında yer almaktadır. Kuveyt, 5 Haziran 2017 tarihinde başlayan Katar krizinde tarafsız kalarak, krizin çözümü yönünde arabuluculuk yapmaktadır. ​
2006 yılında 275 milyon ABD Doları civarında olan Türkiye-Kuveyt ticaret hacmi 2016 yılında, yaklaşık iki kat artarak 542 milyon ABD dolarına yükselmiştir.

Yayımlamış olduğu 2035 Kalkınma Planıyla Kuveyt, petrole dayalı ekonomisini, özel sektörün ağırlıklı olacağı, finans ve ticaretin öne çıkacağı bir yapıya dönüştürme çabası içindedir. Bu açıdan, Kuveyt, ülkemiz iş dünyası için, ticaret, yatırım ve müteahhitlik sektörlerinde ciddi işbirliği imkânları sunmaktadır.
Bu kapsamda, ikili işbirliği ve yatırım imkânlarını değerlendirmek üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Kuveyt Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Kuveyt Başbakanı Şeyh Jaber Al Mubarak Al Hamad Al Sabah’in katılımlarıyla, “Türkiye- Kuveyt İş Forumu” 15 Eylül 2017 tarihinde, İstanbul Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleştirilecektir.

Söz konusu Forum’a Kuveyt iş dünyasını temsilen Yatırımcılar Birliği, Bankalar Birliği, Gıda Sektör- Birliği, Turizmciler Birliği, Otelciler Birliği üst düzey temsilcileri ile Kuveyt firmalarının katılım öngörülmektedir. Kuveyt’te iş ve yatırım imkanları hakkında sunuşların da yer alacağı İş Forumu kapsamında, firmalar arası ikili görüşmeler de düzenlenecektir.

Söz konusu Forum’a katılım için http://kuveyt.tobb.org.tr adresinde yer katılım formunun eksiksiz doldurarak en geç 11 Eylül 2017 tarihine kadar iletilmesi gerekmektedir.

Ayrıntılı Bilgi İçin
Kaan Gaffaroğlu: 0312 218 22 20
Başak Onur : 0312 218 22 12
Şehla Ali Hasan : 0312 218 22 21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*