Trabzon TSO ile Soma TSO arasında Kardeş Oda Protokolü imzalandı

Soma Ticaret ve Sanayi Odası ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler/projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesinin yanında sosyo-kültürel faaliyetlerde birlikte hareket etmek ve böylece ticari, coğrafik, tarihsel ve kültürel etkileşimi sağlayarak farklı yöre insanlarının işbirliğini geliştirmek felsefesiyle diğer Oda ve borsalara rol model olmak amacıyla “Kardeş Oda” protokolü imzalandı.
Trabzon’da Ticaret ve Sanayi Odası Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen imza törenine Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Çamzeybek, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul ve Soma TSO Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalioğlu ve TTSO Meclis Başkanı Şadan Eren katıldı. Törende konuşan Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Işık, ‘Kardeş Oda Protokolü’ ile iki kentin daha da yakınlaşacağını anlattı. Başkan Işık, “İmzaladığımız protokol ile odalarımızda yürüttüğümüz faaliyetlerde, vermiş olduğumuz hizmetlerde ve uygulanacak projelerde deneyimlerimizi paylaşarak kalite ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Bağlarımızı kuvvetlendireceğimize ve ilişkilerimizin yoğunlaşacağına inanıyorum. Güzel işlere imza atacağımızı umut ediyoruz. En kısa sürede Trabzonlu işadamlarını Soma’da ağırlamak istiyoruz. Kardeş Oda Protokolü’müzün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, protokolün her iki oda arasındaki ilişkileri ve iletişimi güçlendireceğine inandığını belirterek, “Ortak faaliyetler ve toplantılar düzenlemeyi, her iki bölgede sanayi ve ticaretin gelişmesine katkı sağlayacak projelerde ortak çalışmayı hedefliyoruz. Ülkemizin kuzeydoğusu ile batısı arasında kurulacak işbirliği köprüsüyle üyeler arasındaki işbirliği olanaklarının artmasını amaçlıyoruz. Özellikle akreditasyon konularında bilgi paylaşımında bulunarak, örnek uygulamalarda birbirimize destek vereceğiz. Ayrıca her iki odanın da üyelerine katma değer sağlayacak projeler ve faaliyetler konusunda bilgi akışı sağlamayı amaçlıyoruz. Uluslararası ve ulusal fuarlarda birlikte hareket etmekten, ortak sosyo-kültürel faaliyetler düzenlemeye kadar geniş bir çerçevede işbirliği yapmayı umuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*