TOBB TÜRKİYE 100 YARIŞMASI’NDA SON BAŞVURU TARİHİ 15 KASIM 2019

Sayın üyemiz, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’den Odamıza gelen yazıda;  Birlik öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) işbirliğinde, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerini belirlemek üzere, 2011 yılından beri “TOBB Türkiye 100” yarışması düzenlendiği bildirilmiştir.

Türkiye 100’ü Türkiye’nin hızlı büyüyen şirketlerinin başarılarına küresel ölçekte dikkat çekmek, küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek, başarı hikayelerinin ulusal ve uluslararası yazılı ve görsel basında yer almasını sağlayarak doğru iş ortaklarına, yeni müşterilere ve yatırımcılara erişimlerini kolaylaştırmayı hedefledikleri belirtilmiştir.

Türkiye 100 yarışmasında dereceye giren şirketler tamamen objektif kriterlere dayanılarak tespit edilmektedir. Satış gelirleri artış hızının temel performans kriteri olduğu değerlendirmelerde, en yüksek satış gelirleri artış hızını yakalayan şirket birinciliği aldığı belirtilmiştir.

20l9 yılında gerçekleştirdiğimiz son projede Türkiye l00 şirketleri,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele Hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının l00. Yılı münasebetiyle l9 Mayıs 20l9 tarihinde Samsun’da gerçekleştirilen tören ile ödüllerini aldılar.

2015-2017 dönemi satış gelirleri dikkate alınarak listeye giren Türkiye 100 şirketlerinin, satış gelirlerinin ortalama yüzde 605 oranında arttığı, ortalama ciro büyüklüklerinin 60 milyon TL olduğu, istihdamlarının yüzde 70 arttığı ve faaliyet gösterdikleri sektörlerin çeşitliliğinin ise Türkiye ekonomisinin dinamizminin güzel bir göstergesi olduğu belirtilmiştir.

TOBB Türkiye l00 yarışması 2020 yılında da devam edecek olup, şirketlerin 2016 – 20l8 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınacaktır. Başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır. Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan TOBB Türkiye l00′ için ekte detayları verilen kriterlere uyan üye firmaların müracaatının en geç 15 Kasım 2019 tarihine kadar http://turkiye100.tobb.org.tr/ üzerinden sağlanmasını gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*