SOMA TSO’DAN BİR İLK DAHA “YERİNDE CNC OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ”

Zafer Kalkınma Ajansı destekleriyle Soma Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Yerinde CNC Operatörlüğü Eğitimi bugün

Teorik anlatım için Soma Mesleki Eğitim Merkezi’nde verilmeye başladı.

Uygulamalar Arıksan Metal San. Ltd. Şti.de verilecek.

 

Günümüz şartlarında bilgisayarlı araçları kullanabilen ara eleman yetiştirilmesine ihtiyaç duyulması sebebiyle ve bu ihtiyacın giderilmesi için, üyelerimizin işyerlerini geliştirebilmelerine katkıda bulunabilmek adına ve üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda odamız tarafından Zafer Kalkınma Ajansı destekleriyle CNC Operatörlüğü Eğitimi verilmesi uygun bulunmuştur.

 

Odamıza CNC Operatörlüğü eğitimi için talepte bulunularak, ilçemizde daha önce verilmemiş olan CNC Operatörlüğü eğitimi 8 gün Arıksan Metal San. Ltd. Şti.’de, 8 gün ise Stech Ltd. Şti.’de verilecektir.

 

Teorik anlatımlar Soma Mesleki Eğitim Merkezi’nde verilmeye başladı

 

CNC OPERATÖRÜ: Metal veya metal olmayan malzemelerin istenilen biçim ve ölçülere getirmek için CNC programları yazarak ya da yazılmış CNC programlarını tezgâhlara aktararak imalatını gerçekleştiren kişidir.

 

Yerinde CNC Operatörü Eğitiminin Kapsamı; Basit Programlama, Hazır Bilgiyi Almak, CNC’yiyükleme, Malzemeyi yerleştirme, Kontrolleri, Üniteyi, Sıfırlamayı ve Temel Arıza Bilgisini Öğrenmektir. CNC Operatörlüğü Eğitimi konusunda uzman Ümit Yalçın tarafından verilmektedir.

Yerinde CNC Operatörlüğü Eğitiminde amaç ise; günümüz koşullarına bakıldığında hızla gelişen teknolojiye uyum sağlamak amacıyla üyelerimizin ve üye işyerlerimizin gelişimine de katkı sağlamaktır.

Bilgisayar Destekli Tasarım – CAD için Solidworksyazılımı, Bilgisayar Destekli İmalat için Solidcamyazılımı kullanılacaktır. CNC programcılığı için Fanuc kontrol ünitesi eğitimleri uygulamalı olarak verilecektir. Ayrıca talaşlı imalat için gerekli olan kesici takımlar ve ölçme teknikleri eğitimi de programımıza dâhildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*