SOMA TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEM DOĞAN, ENERJİ BAKANI DÖNMEZ VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.

13 Mayıs 2014 yılında yaşanan maden faciasının ardından Soma Kömür İşletmeleri’nden alacakları olan Soma esnafının talebi üzerine Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, konuyla ilgili hazırlanan dosyayı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile yaptığı görüşmelerde sundu.

Görüşmelerle ilgili açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Doğan, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaretimde Odamızın 2018 yılı faaliyetlerini ve 2019 yılı programını değerlendirdik. Somanın iş hayatınla ve esnafımızın Soma Kömürleriyle ilgili alacaklarına dair görüşmelerde bulunduk. Sonrasında Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez’i Soma ve Kırkağaç iş dünyası adına ziyaret ettim. Soma Kömürleri A.Ş.’den toplam 12 milyon TL olan 503 kişinin çalıştığı 57 firmanın alacağıyla ilgili dosyayı sunduk. Sayın Bakanımıza ve TOBB Başkanımıza ilgi ve alakasından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Soma ve Kırkağaç olarak hayırlı haberleri bekliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*