[:en]SOMA TSO, GENERAL MANAGER MEETING WITH MEAT FLAG AND MEETING IN THE EVENING DINNER[:tr]SOMA TSO, TKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖMER BAYRAK İLE AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU[:]

[:en]On 31.05.2017 ÖMER Bayrak, general manager of Turkish General Directorate of Coal Operations, came to Turkey. Came to Soma for their visitation.
An evening dinner was held at the Aegean Lignite Operations Azot Lokal for the General Directorate of ÖKM. Yemeğe Soma Chamber of Commerce and Industry Assembly Vice President Kemal Çamzeybek and Soma TSO Deputy Chairman Mustafa Eroğul also attended.

Following your dinner, Soma TSO Parliament Speaker Kemal Çamzeybek; The General Manager informed Bayrak that they wanted to make a visit to Ankara in the nearest time and General Manager Ömer Bayrak stated that he would be very satisfied with this visit.

Ömer Bayrak Kimdir ?

1965 yılında Samsun Çarşamba ilçesinde doğdu. İlkokulu Çarşamba ilçesinde bitirdikten sonra ortaokulu ve liseyi İstanbul’da tamamladı. 1981 yılında Bayrampaşa Endüstri Meslek Lisesi’nden kimya teknisyeni olarak mezun oldu. 1982 yılında girdiği H.Ü. Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nden 1987 yılında maden mühendisi olarak mezun oldu. Özel sektör deneyimlerinden sonra 1990 yılında TKİ Güney Anadolu Linyitleri İşletmesi Müessesesi (Cizre – Şırnak) Müdürlüğünde sırasıyla İstihsal mühendisi, İş güvenliği mühendisi ve Etüt Proje mühendisi olarak görev yaptı. 1994 yılında TKİ Orta Anadolu Linyitleri Müessese Müdürlüğü’ne atandı. Burada sırasıyla Tahlisiye mühendisi, Emniyet mühendisi, İstihsal mühendisi ve Bölüm mühendisi olarak görev yaptı. 2000 yılı Haziran ayında EÜAŞ’a (Elektrik Üretim A.Ş.) tayin oldu. Burada sırasıyla İşletme mühendisi, Kontrol mühendisi, Kontrol şefi, Kontrol ve Denetim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı dönemde Çayırhan Havzası rezerv tespit çalışmaları, sondaj projeleri, yeraltı işletme projeleri ve termik santral kurulumu projelerinde görev yaptı. Kasım 2008’ de istifa ederek Mart 2009 seçimlerinde Çayırhan Belediye Başkanı oldu. Mart 2014 – Nisan 2016 tarihleri arasında Nallıhan Belediye Başkan Yardımcılığı, Mart 2014 – Haziran 2017 tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. Temmuz 2016 – Haziran 2017 tarihleri arasında Kamu iştiraki olan Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş.’de Genel Müdürlük yaptı. 26.05.2017 tarihinde istifa ederek aynı tarih itibari ile TKİ Jeolojik Etüd Arama Dairesi Başkanı, 31.05.2017 tarihi itibari ile de TKİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanan Ömer Bayrak evli ve iki çocuk babasıdır.[:tr]31.05.2017 tarihinde Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne göreve gelen TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak; tanışma ziyaretleri için Soma’ya geldi.
TKİ Genel Müdürü Ömer bayrak için de Ege Linyitleri İşletmesi Azot Lokalinde bir akşam yemeği düzenlendi. Yemeğe Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Çamzeybek ve Soma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul da katıldı.

Yemeğin ardından Soma TSO Meclis Başkan Yardımcı Kemal Çamzeybek; Genel Müdür Bayrak’a en yakın zamanda Ankara’da kendisine bir ziyaret gerçekleştirmek istediklerini iletti ve Genel Müdür Ömer Bayrak bu ziyaretten çok memnun olacağını belirtti.

Ömer Bayrak Kimdir ?

1965 yılında Samsun Çarşamba ilçesinde doğdu. İlkokulu Çarşamba ilçesinde bitirdikten sonra ortaokulu ve liseyi İstanbul’da tamamladı. 1981 yılında Bayrampaşa Endüstri Meslek Lisesi’nden kimya teknisyeni olarak mezun oldu. 1982 yılında girdiği H.Ü. Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nden 1987 yılında maden mühendisi olarak mezun oldu. Özel sektör deneyimlerinden sonra 1990 yılında TKİ Güney Anadolu Linyitleri İşletmesi Müessesesi (Cizre – Şırnak) Müdürlüğünde sırasıyla İstihsal mühendisi, İş güvenliği mühendisi ve Etüt Proje mühendisi olarak görev yaptı. 1994 yılında TKİ Orta Anadolu Linyitleri Müessese Müdürlüğü’ne atandı. Burada sırasıyla Tahlisiye mühendisi, Emniyet mühendisi, İstihsal mühendisi ve Bölüm mühendisi olarak görev yaptı. 2000 yılı Haziran ayında EÜAŞ’a (Elektrik Üretim A.Ş.) tayin oldu. Burada sırasıyla İşletme mühendisi, Kontrol mühendisi, Kontrol şefi, Kontrol ve Denetim Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Aynı dönemde Çayırhan Havzası rezerv tespit çalışmaları, sondaj projeleri, yeraltı işletme projeleri ve termik santral kurulumu projelerinde görev yaptı. Kasım 2008’ de istifa ederek Mart 2009 seçimlerinde Çayırhan Belediye Başkanı oldu. Mart 2014 – Nisan 2016 tarihleri arasında Nallıhan Belediye Başkan Yardımcılığı, Mart 2014 – Haziran 2017 tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. Temmuz 2016 – Haziran 2017 tarihleri arasında Kamu iştiraki olan Yeni Çeltek Kömür ve Madencilik A.Ş.’de Genel Müdürlük yaptı. 26.05.2017 tarihinde istifa ederek aynı tarih itibari ile TKİ Jeolojik Etüd Arama Dairesi Başkanı, 31.05.2017 tarihi itibari ile de TKİ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanan Ömer Bayrak evli ve iki çocuk babasıdır.[:]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*