SOMA TSO, TC SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI KOORDİNASYON TOPLANTISINA KATILDI

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Analı, TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren kurumların yerel düzeyde koordineli şekilde hareket etmeleri amacıyla düzenlenen ‘Koordinasyon Toplantısı’na katıldı.

Çok sayıda ilgili kurum temsilcisinin katıldığı Afyonkarahisar’da gerçekleşen toplantıda, ‘Geleceğim Mesleğim’, ‘Model Fabrika’, Hami Okul Uygulamaları’ ve ‘Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi(MASTEK)’ maddeleri altında sunumlar yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Zafer Kalkınma Ajansı ile yürütülen bölgenin iş gücü ihtiyacının doğru ölçüde ve yönde karşılanması, ulusal kalkınmayı geliştirmesi amacıyla ‘Geleceğim Mesleğim’ teması özelinde gerçekleştirilen çalışmalar ve süreçler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan özel ve devlet okullarının eşleştirilmesi suretiyle ‘sosyal etkinlik’, ‘akademik başarı’ ve ‘AR-GE’ konularında ortak çalışmalarını sağlayan ‘Hami Okul Uygulamaları’ kapsamında TOBB ile protokol imzalandı. Ülkemizde 81 ilde, özel ve kamu okulları arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi amaçlayan uygulama kapsamında Manisa’da Hami Okullar belirlendi.

Ankara Model Fabrika Direktörü Ufuk Kaya’nın sunumuyla ‘Model Fabrika’ projesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş’ın sunumuyla ‘Manisa Savunma Sanayi Teknoloji Geliştirme Kümesi(MASTEK) Projesi’nin genel hedeflerinin aktarıldığı toplantı soru cevap ile sona erdi.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*