SOMA TSO, TARIM VE İNSAN FOTOĞRAF SERGİSİ’NE KATILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması 10 yılı geride bıraktı. 2018 yılında 10’uncusu gerçekleştirilen yarışmada sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında Kırkağaç İlçesi’nde bulunan, 1657 yaşındaki tarihi Anıt Zeytin Ağacı’nda sergilenerek vatandaşlarn beğenisine sunuldu.

Kırkağaç İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen serginin açılışına Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Ahmet Ok katıldı.

Toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesini amaçlayan, 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları, DenizBank Çalışanları ve Tematik kategori olmak üzere 6 farklı kategoride ödül verildi. Tematik kategori, 2018 yılında “Buzağı Yılı” olarak belirlenmişti.
Yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katıldı. Jüri tarafından 669 fotoğraf severin, 2 bin 933 eseri değerlendirildi. 20 eser dereceye girdi.


Sergi açılış töreninde konuşan İl Müdürü Öztürk, yarışmaya fotoğrafları ile katkı verenleri kutlayarak, yarışmanın sadece sanatsal bir etkinlik olmadığını söyledi ve Bakanlık olarak önemli bir arşive öncülük ettiklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*