SOMA TSO TARAFINDAN DÜZENLENEN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 TEŞVİKLERİ SEMİNERİ VE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca oluşturulan ‘2019 yılı İstihdam Seferberliği Teşvikleri ve Ödül Töreni’ Soma Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 2019 Yılı İstihdam Teşvikleri; Sosyal Güvenlik Kurumu Manisa İl Müdürü Yavuz Kurt ve İŞKUR Manisa İl Müdürü Eşref Aslan’ın sunumlarıyla anlatıldı.

Seminere, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Analı, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Köroğlu, Murat Suer, Soma TSO Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Sinan Özcan, Meclis Üyesi Mustafa Kurt, Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Sönmez, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Hasan Gündoğan, SGK İl Müdürü Yavuz Kurt, İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan, SGK Soma Şube Müdürü Müdürü Cemal Bülbül, Soma İŞKUR Şube Müdürü Vedat Kaya, Soma’da İstihdama en fazla katkı sağlayarak plaket alacak olan firma yetkilileri, muhasebeciler ve çok sayıda kişi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, TOBB ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ortaklaşa oluşturduğu ‘İstihdam Seferberliği 2019 Teşvik Paketi’ nin tüm ülkemize hayırlı olmasını dileyerek istihdama verdikleri katkılardan dolayı firmalara ve katılımcılara teşekkür etti.

İstihdamı artırmaya yönelik oluşturulan teşvikler hakkında ayrıntılı sunum yapan SGK İl Müdürü Yavuz Kurt, işverenlere yönelik destekleri ve teşviklerden yararlanma şartlarını anlatırken, İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan İŞKUR tarafından İşbaşı Eğitim Programları kapsamında işverenlerin hizmet türlerine göre çeşitli destekler alabileceklerini vurguladı.

Seminerin ardından Manisa’da en çok istihdam sağlayan yüz firmanın içinde olan Soma Ticaret ve Sanayi Odası üyesi firma yetkililerine plaketleri takdim edildi.

‘İstihdam Seferberliği 2019’ kapsamında Manisa’da istihdama en fazla katkı sağlayan ilk yüz firma arasında bulunan Soma firmaları şunlardır;

İmbat Madencilik A.Ş. Soma Şubesi,

Hidro-Gen Enerji A.Ş.,

Demir Export Fernas İnşaat A.Ş.,

Soma Termik Santral A.Ş. Soma Şubesi,

Soma Çimento A.Ş.

Kolin İnşaat A.Ş.,

Asma Temizlik Ltd. Şti.,

Nimtaş İnşaat Ltd. Şti. Soma Şubesi,

Manisa Büyükşehir Belediyesi Bölge Isıtma Sistemleri ve Tanzim Satış İşletmesi.

Soma Öncü Nakliyat Anonim Şirketi,
Sınırlı Sorumlu Soma Nakliyeciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi,

Al-Trak Traktör Ltd. Şti.,

Soma Kömürleri A.Ş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*