SOMA TSO, SOMA ÇİMENTO’YU ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Köroğlu ile Hayrullah Çetin Soma Çimento A.Ş.’yi ziyaret etti.

Ziyarette, Soma Çimento A.Ş. Genel Müdürü Mutlu Doğruöz, Türk-Alman ortaklığıyla kurulan Soma Çimento Fabrikası hakkında bilgi verdi.

Soma’nın Avdan Mahallesi’nde 200 milyon dolarlık yatırımla 2016 yılında yapımına başlanan Soma Çimento Fabrikası, yılda yaklaşık 2 milyon ton hedefiyle geçtiğimiz Ekim ayında üretim etabına geçti.

Fabrikanın, firma mensupları ile birlikte bin kişiye istihdam olanağı sağladığını belirten Doğruöz, aynı zamanda önemli bir husus olan çevreye zararın en aza indirilmesi için tüm tedbirlerin alındığını vurgulayarak sürekli ölçüm cihazları ile baca gazı emisyonlarının eş zamanlı olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da izlendiğini belirtti.

Soma’ya katma değer sağlayan fabrikanın Soma ve yöremize hayırlı olması temennilerini ileten Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Doğan ve Meclis Başkanımız Nüvit Iğnak, Soma Çimento Genel Müdürü Mutlu Doğruöz’e çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*