SOMA TSO, MANİSA TSO İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Suer, Manisa İl/İlçe Odaları Müşterek İstişare Toplantısına katıldı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda ve TOBB Manisa İl Oda ve Borsalar Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mahmut Karğın’ın moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda konuşan Manisa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, “Odamızın ev sahipliğinde gerçekleştirmiş olduğumuz istişare toplantısına katılan İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İlimize yönelik yapılmakta olan projeleri ve yapılmasını planladığımız faaliyetleri birlikte konuşup tartışacağız. Malum Pandemi döneminde hepimiz büyük zorlular yaşadık. Bu sorunları elimizden geldiğince çözüm bulduk. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanımız önderliğinde bizlerin ve üyelerimizin yaşadığı sorunları ilgili makamlara ilettik. Üyelerimizin sorunları yüksek sesle dile getirdik. Ama sorunlarımızın tam anlamıyla çözüldüğünü söyleyemeyiz. Pandemi sürecinin etkileri devam ediyor. Bu bağlamda odamız ev sahipliğinde hep birlikte bir araya gelelim istedik. Çok faydalı bir toplantı olacağını düşünüyorum. Ortak akılla ve elbirliğiyle konuşup yaşadığımız sorunları ve çözüm önerilerini ortaya koyacağız. Hep birlikte bir yol hatırası belirleyeceğiz. Ben şimdiden katkı ve iş birlikleri için İlçe Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlarımıza, Meclis Başkanlarımıza ve Yönetim Kurulu Üyelerimize şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Toplantıda söz alan Soma TSO Meclis Başkanı Nüvit Iğnak Soma ve Kırkağaç ilçelerimizin sorun ve çözüm önerilerini dile getirerek şunları söyledi.

“Kömür kenti olan Soma’mızda Paris İklim Anlaşması ilçemiz için tedirginlik yaratmaktadır. Soma ilçemizde ekonominin kömüre dayalı olması sebebiyle bu anlaşma ile ilçemiz ekonomisine zarar getirme olasılığı olması bizleri düşündürmektedir. Oda üyelerimiz Dijital Takograf kartlarını almak için Manisa’ya gitmek zorunda kalmaktadır. Soma Ticaret ve Sanayi Odası olarak Dijital Takograf kartlarının da odamızdan verilmesini talep ediyoruz. Kırkağaç ilçemizde yetişen Coğrafi İşaret tescili bulunan Kırkağaç Kavunun iklim şartlarından etkilenmemesi ve kalitesinin korunması çalışmaları da  bizler için oldukça önemlidir. Göreve geldiğimiz günden beri, Soma Kömürlerinden alacaklı olan firmaların alacaklarının tahsili için çalışmalar yürüttük,  artık bu sorunun çözülmesini istiyoruz. 2022 yılında faaliyete geçmesi beklenen Soma Organize Sanayi Bölgesi için yatırım taleplerinin fazla olması sebebiyle ek yer tahsisi söz konusu olup, bu konuda da destek olunmasını talep etmekteyiz. Saygılarımla.” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*