SOMA TSO, MANİSA CBÜ SOMA MESLEK YÜKSEKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan ve Yönetim Kurulu üyeleri Abdullah Köroğlu ve Murat Suer, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Yönetimini ziyaret etti.

Ziyarette Soma MYO Müdürü Dr. Öğr üyesi Ayla Tekin, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fırat Tekin ve Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Suvaydan, Soma Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi verdi.

Türkiye’de tek örnek olan Yeraltı Eğitim Ocağı hakkında bilgi veren Soma MYO Müdürü Ayla Tekin, Soma TSO Yönetimine, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu Kampüs alanı içerisinde, Vehbi Koç Vakfı ve Demir Export A.Ş. Yetkililerinin destekleri ve Elektrik Üretim Anonim Şirketi (EUAŞ) katkıları ile yapılan Yeraltı Maden Eğitim Ocağı Projesi’ni tanıttı.

Yeraltı Eğitim Ocağı’nı inceleyen Soma TSO Yönetimine, cevherin çıkarılma sürecini anlatan Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fırat Tekin, Soma’da maden ve enerji sektörünün gereksinim duyduğu bilinçli teknikerleri yetiştirmek, Maden Teknolojisi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Makine, Elektrik Programı öğrencilerinin yeraltı madenciliği konularında pratik yapmalarını sağlamak, verilen eğitimlerin kalitesini yükseltmek, maden sektöründe çalışacak olan kişilere yeraltı madenciliği konusunda uygulamalı eğitimler vererek yaşam kalitelerini yükseltmek, tüm halkın yeraltı madenciliği hakkında bilgilendirilmelerini sağlamak amacı ile yapıldığını belirtti.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Soma Meslek Yüksekokulu’nun ilçemizin en önemli sosyokültürel zenginliği ve en dinamik yapısı olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Doğan, Soma MYO Yönetimine başarılarının devamını diledi. Soma Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman destek olacaklarını da ekleyerek teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*