SOMA TSO KATKILARIYLA, ‘SOMA OSB VE LOJİSTİK TANITIM KONFERANSI’ GERÇEKLEŞTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası katkılarıyla Soma Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği Soma Organize Sanayi Bölgesi ve Lojistik Tanıtım Konferansı yoğun katılımla gerçekleşti.

Soma Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen konferansa, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, Soma Nakliyeciler Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi Şeref Ergene ve Soma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Dursun Solak da katıldı.

Soma Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cihat İzgi’nin sunumuyla geçekleşen konferansın açılış konuşmasını Soma TSO Meclis Başkanı Nüvit Iğnak yaptı. Tüm katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Iğnak, Soma OSB ile birlikte Lojistik Merkezi’nin de ön plana çıkacağını belirtti ve “Soma Ticaret ve Sanayi Odası olarak önünde Soma olan tüm oluşumların içinde olacağız ve kayıtsız kalmayacağız” dedi.

Soma OSB Müdürü Galip Bilgen’in Soma OSB sürecini ve ilgili önemli gelişmeleri aktarmasının ardından Odamızın Akademik Danışmanı Manisa CBÜ İİBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Karğın, lojistik alanında Soma’nın Çandarlı Limanı ve İstanbul otoyoluna yakınlığı dolayısıyla jeopolitik konumunun avantajları üzerinde durdu. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gültekin Altuntaş ve CBN Lojistik Operasyon Müdürü Samet Civan’ın ‘Türkiye’de ve yerelde lojistik’ başlıklarıyla çok değerli bilgilendirmeleri ve sunumuyla konferans sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*