SOMA TSO, KARAKURT MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Yönetim Kurulu Üyesi Damla Özlen, Meclis Başkan Yardımcı Mustafa Kurt ve Meclis Üyesi Ahmet Ok, 22 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Akhisar olan 5.4’lük depremden etkilenen Kırkağaç’a bağlı Karakurt mahallesini ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Karakurt mahallesi sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Mahalle muhtarı İdris Kat ise şunları söyledi;

“Mahallemizde meydana gelen deprem bizleri çok korkuttu. Çok şükür ki herhangi bir can kaybımız yok, fakat evlerimize girmeye korkuyoruz”. Dedi.

Muhtar Kat; “ AFAD yetkilileri tarafından 33 adet eve ağır hasar tespiti yapıldı. 181 tane çadır verildi. Ağır hasar tespiti yapılan evlerde yaşayan herkes çadır alabilir, fakat herkes çadır almıyor.  Mahallemize 29 adet konteyner geldi. Kura sistemi ile konteynerlarda kalacak kişiler için numara verildi. Bugün itibariyle konteynerlara yerleşmeye başladılar. 216 kişi ise Kırkağaç İzcilik kampında kalıyor. Çadırda kalan vatandaşlar için, kömür yardımı geldiğini söyleyen muhtar Kat ; Konteynerlarda kalacak kişiler için elektrikli ısıtıcılara ihtiyaçları olduğunu söyledi. Bundan sonrası için ise imkanlar dahilinde prefabrik evler yaptırmak istiyoruz. Bu isteklerimizi milletvekillerimize ilettik.” Dedi.

“Çocukların vakit geçirebileceği veya büyük bir deprem meydana gelmesi durumunda mahalle sakinlerimizi bu alanda toplayabileceğimiz bir Kapalı Spor Salonu yaptırmak istiyoruz. “ diye ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*