SOMA TSO KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU’NDAN “SEN DEĞİŞ, DÜNYA DEĞİŞSİN” SEMİNERİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, Soma Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününe özel Sen Değiş, Dünya Değişsin semineri düzenledi.
Seminere, Manisa Ak Parti Manisa Milletvekili Sayın Mehmet Ali Özkan’ın Saygıdeğer eşi Bilgen Özkan, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş’ın Saygıdeğer eşi Ayşe Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Sayın Ali Tulup’un Saygıdeğer Eşi Türkan Tulup, Soma Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Sabır Tuna’nın Saygıdeğer eşi Zeynep Tuna, Soma Vergi Dairesi Müdürü Sayın Fatma Ersoy, Soma Devlet Hastanesi Sağlık Hizmetleri Müdürü Sayın Elçin Peker Akbulut başta olmak üzere çok sayıda kadın katıldı.
Seminer, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Sayın Desen Dönmez ‘in sunumuyla, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin ruhuna bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.
Açılış konuşmasını yapan Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Damla Özlen “Saygıdeğer Hanımefendiler, Çok Kıymetli Misafirler ve Basın Mensupları,
Öncelikle İdlib’de gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.
8 Mart dünya kadınlar günü münasebetiyle gerçekleştirdiğimiz “Sen Değiş, Dünya Değişsin” seminerine şahsım ve kurulumuz adına hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum. Ülkemizde kadına verilen değerin de asla kaybedilmemesini diler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nüzü en içten dileklerimle kutlarım.
Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu, sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır.
Bizde kadına verilen bu önem için bugün sizlerle sağlıklı beslenmeden, psikolog desteğine, ruhsal değişiminize destek olması için Access Bars’dan, sağlıklı atıştırmalıklara kadar birçok farklı konu ile bugün sizlerleyiz.
Bu zamana kadar gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimizde desteklerini esirgemeyen Manisa AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Özkan’a, Soma Kaymakamımız Sayın Ahmet Altıntaş’a, Soma Belediye Başkanımız Sayın Ali Tulup’a ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Cem Doğan’a sonsuz teşekkürler…
Bizler Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu olarak bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, bir kadının hayatına dokunmak istedik. Ve seçtiğimiz kadındaki tüm değişimlere sizlerle birlikte bugün burada hep beraber tanıklık edeceğiz.
Bugün burada olduğunuz için teşekkürlerimi sunar, keyifli saatler geçirmenizi dilerim…” dedi.
Soma TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Damla Özlen’in konuşmasının ardından Soma Kaymakamı Sayın Ahmet Altıntaş’ın Saygıdeğer eşi Sayın Ayşe Altıntaş, “Öncelikle bu programı düzenleyen Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu’nu tebrik ediyorum. Kurulduğu günden bu yana çok güzel organizasyonlara imza attılar. Kadınlarımızı bilgilendirmek ve eğitmek her sahada, her platformda bizim öncelikli görevimiz olmalıdır. Tabii ki hepimizin birbirimizden öğreneceği çok fazla bilgiler var. Bugün buraya bir araya gelerek faydalı bilgilerden yararlanmak da bizler için çok değerli. Biz avantajlı dezavantajlı grup hiç fark etmeden kadın olarak hepimiz her zaman birbirimize sahip çıkalım, birbirimize yardım edelim, birbirimiz ile dayanışma içerisinde olalım istiyoruz. Bugün burada bulunan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. İnşallah bizim faaliyetlerimizle, yaptığımız etkinliklerle dünya daha da güzelleşsin. Saygılarımı sunuyorum” dedi.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Diyetisyen Ecem Gül Akkaynak Kara ve Psikolojik Danışman ve Psikoterapist Gülşah Arıkan tarafından Psikolojik Destek ve Diyet söyleşileri, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Burcu Köse Özbek tarafından “Bugün Benim Günüm” adlı tirad gösterimi gerçekleştirildi.
Seminerin devamında çekiliş gerçekleştirilerek Diyetisyen Ecem Gül Akkaynak Kara tarafından 2 kişiye 1 aylık ücretsiz diyetisyen desteği, 5 kişiye ücretsiz kilo analizi ve Burcu Köse Özbek tarafında 1 kişiye de Access Bars seansı hediye edildi.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu bu yıl kadınlar gününe özel bir kadın hayatına dokunmak istedi ve başvurular arasından seçilen Saynur Kutlu Hanımın hayatına dokundu.
‘Sen Değiş, Dünya Değişsin’ fikriyle yola çıkılan organizasyonda, bir aylık süre içinde, Saynur Kutlu’nun sağlık sorunları başta olmak üzere, Beslenme ve Diyetisyen Desteği, Kuaför işlemleri, Stil Danışmanlığı, Cilt Bakımı, Psikolojik desteği, Spor desteği ve Access Bars terapisi Soma Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri eşliğinde takip edildi. Saynur Kutlu Kutlu’nun tüm süreci video gösterimi ile misafirlere sunularak Saynur Kutlu Hanım duygularını paylaştı.
Soma Devlet Hastanesi’ne, Soma Diş Hastanesi’ne, Diyetisyen Ecem Gül Akkaynak Kara’ya, Psikolog Danışman Gülşah Arıkan’a, Stil Danışmanı Neslihan Yılancı’ya, Stil Kuaför’e, Butik Sista’ya, Marvell Güzellik Salonu’na, Melek Hanıma, Merve Aksesuar & Çanta’ya, Altın Makas’a ve Mehmet Emin Eker’e teşekkür belgelerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*