SOMA TSO, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 97. YIL DÖNÜMÜ TÖRENİNE KATILDI

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yıldönümü Soma Belediyesinde gerçekleştirilen törenle anıldı.

Soma Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programına” Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yeşil katıldı.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi. Milli varlığımızın sembolü olan İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edildiği 12 Mart tarihi her yıl “İstiklal Marşının Kabulünü Anma Töreni” olarak kutlanmaktadır. Bu yıl İstiklal Marşımızın Kabulünün 97.Yıldönümüne özel anma töreni gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören günün anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. Ardından 12 Mart Oratoryosu, şiir ve müzik gösterileri sahnelendi. Program ödül töreni ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*