SOMA TSO, DEMİR EXPORT A.Ş.’Yİ ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan ve Meclis üyeleri Kamil Altınbaş, Tahir Yazar, Ahmet Ok ve Yönetim Kurulu üyeleri Murat Suer, Hayrullah Çetin, Yılmaz Analı Demir Export A.Ş.’yi ziyaret etti.

Ziyarette İşletme Müdürü Ramazan Yazar, İşletme Müdür Yardımcısı Ahmet Sardar ve Muhasebe Departmanı Yöneticisi Emre Cozuroğlu, işletme hakkında bilgiler verdi.

1100 kişiye istihdam sağlayan Demir Export A.Ş. ve Fernas İnşaat A.Ş. ortaklığıyla Doğu Eynez Yeraltı Kömür İşletmesi, ilçemizde 2015 yılında ilk faaliyete başladığı günden beri kişi başına düşen kömür üretim miktarı ile Türkiye’nin en verimli yeraltı kömür işletmesi olarak bilinmektedir.

Koç Topluluğunun madencilik faaliyetlerini sürdüren ve bu sektörde önde gelen kuruluşlardan olan Demir Export, uzman kadrosu, modern teknolojiye sahip makine parkı ve donanımıyla kömür madenciliğinde ülkemizde ilk olarak uygulanan tam mekanize, ara katlı, arka göçertmeli uzunayak üretim yöntemleriyle kömür üretimi gerçekleştirmektedir.

Bunun yanında ilçemizde sosyal sorumluluk projelerine de öncülük eden Demir Export, geçtiğimiz aylarda kadınlara, öncelikle kız çocuklarına yönelik olarak ‘Hayallerimizi Kodluyoruz’ ve çalışanlarının eşlerine ‘İş Sağlığı ve Güvenliği, Etkili Aile İletişimi, Etkili Ergen İletişimi ve Kadın Sağlığı’ eğitimleri içeren projeyi hayata geçirdi.

Ziyaretin sonunda Yönetim Kurulu Başkanımız Cem Doğan, Demir Export gibi büyük firmaların Soma’mız için katma değer unsuru olmasının yanı sıra kattığı sosyokültürel etkilerine önemli bir örnek olduğunu bu yüzden büyük yatırımların ilçemiz için önemine değinmekte fayda olduğunu belirterek, İşletme Müdürü Ramazan Yazar ve Müdür Yardımcısı Ahmet Sardar’a çalışmalarında başarılar dileyerek teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*