SOMA TSO ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Galericiler Sitesi, Organize Sanayi Bölgesi, Dijital Takograf Sürücü Kartlarının odamız tarafından verilmesi ve en son da geçen hafta TKİ tarafından yayınlanan ve çok kısa bir süre verilen Çevre Kimlik Numarası alma zorunluluğu kapsamında yapılan çalışmalar.

Son bir haftamızı tamamen kömür ticareti yapan üyelerimize ayırdık. Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden alınması gereken ve üç aşamalı işleme tabi tutulan bu uygulamayı odamız olarak ve bizzat müdürlük ile yaptığımız birebir görüşmelerle tek elden başvuru noktasında uzlaştık.

Odamıza başvuru yapan tüm üyelerimizin girişlerini yaparak Çevre İl Müdürlüğü’nde işleme aldırdık. Odamızda geç saatlere kadar çalıştık ve toplamda üç günümüzü de Manisa’da geçirdik. Önce toplu başvuruları yaptık. Daha sonra Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Soma TSO olarak bir çalışma odası açtırdık ve gün içinde tüm onay işlemlerini buradan takip ettik. Ve sonuçta 100’ün üzerinde kömürcü esnafımızın işini tek elden hallettik. Eğer başvurular bireysel olarak yapılsaydı, üyelerimiz için büyük bir zaman kaybı ve evrak karmaşası yaşanacaktı. Hem Çevre Müdürlüğü’nde hem de bizler için en hızlı olarak yapılması gereken çalışmayı gerçekleştirdik. Aynı şekilde geçen hafta itibariyle başladığımız Dijital Takograf Sürücü kartlarını verme yetkisinde de, artık esnaflarımız Manisa’ya gitmek zorunda kalmamaları gibi.

Bu son çalışmamızı da öncelikle üyelerimizin işini çözmek durumundaydık. Ama yine de 30’a yakın Esnaf Odası’na kayıtlı esnafımızın da işini hallettik. Keşke daha uzun bir zaman olsaydı da herkesin başvurusunu alabilseydik.

Buradan anlaşılacağı üzere Meslek odaları olarak görevimiz üyelerimizin her zaman yanında olmak ve onlara zaman ayırmaktır.

Hem de bu Soma’mızın ana iştigal konusu olan kömür ve nakliye gibi işler ise çok daha fazla hassas olmak zorundayız.

Yukarıda saydığım tüm çalışmalar ve projeler ayrım yapılmadan tüm esnaflarımız içindir.

Bu projelerden tüm esnaflarımız faydalanacak. Burada ayrım yapamayız. Mesela; Dijital Takograf uygulamasından tüm herkes faydalanacak, Galericiler Sitesinden tüm galerici esnafımız faydalanacak, OSB Bölgesi’nden tüm yatırımcılar yararlanacak ve en son ki bu çalışmanın sonucundan da herkes faydalanacak.

Bundan sonraki Soma’mızın ticari hayatına değer katmak adına gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda; hep beraber olabilirsek daha güçlü, daha hızlı ve çok daha fazla esnafımızın işini çözebiliriz diye düşünüyorum.

Saygılarımla,

 

CEM DOĞAN
SOMA TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*