SOMA TSO BAŞKANI CEM DOĞAN SİNOP TSO BAŞKANI SALİM AKBAŞ İLE ‘3. BERKAY AKBAŞ KÜTÜPHANE’SİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş ve eşi Zeynep Akbaş, 10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında kaybettikleri oğulları Mustafa Berkay Akbaş’ın anısına Soma Karacakaş İlköğretim ve Ortaokulu’nda gerçekleşen 3. Berkay Akbaş Kütüphanesi’nin açılışına katıldı.

 

Açılış öncesinde Soma TSO Yönetim Kurulu Cem Doğan, Sinop TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş ve eşi Zeynep Akbaş’ı makamında ağırlayarak taziyelerini iletti. Görüşmede Soma TSO Meclis Başkanı Nüvit Iğnak ve Yönetim Kurulu üyesi Murat Suer de bulundu.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş’ın biricik oğlu, başarılı bir Tıp öğrencisi 19 yaşında şehit olan Berkay Akbaş’ın anısına 1907 Üniversiteli Fenerbahçeliler Birliği Doğuş Üniversitesi öğrencileri tarafından ‘’7 Bölge`de 7 Berkay Akbaş Kütüphanesi’’ sloganıyla her yıl belirli şehirlerde kütüphane projesi gerçekleştiriliyor. İlk kütüphaneyi 7 Mayıs 2017`de Sinop Osmaniye İlköğretim Okulu`nda, ikinci kütüphanelerini 8 Eylül 2018`de Tekirdağ Çorlu Havuzlar Ortaokulu`nda açtı.

Üçüncü kütüphane açılışı da Soma Karacakaş İlköğretim ve Ortaokulu’nda Soma protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Duygusal anların yaşandığı açılışta konuşma yapan Sinop TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş, emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu anlamlı etkinlikte Soma’da olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirtti.

Soma TSO Başkanı Cem Doğan ve Sinop TSO Başkanı Salim Akbaş, açılışın ardından 1907 ÜNİFEB Doğuş Üniversitesi Sorumlusu Samet Hıdır’dan bilgi aldılar.  Karacakaş okulu öğrencileriyle kütüphaneyi dolaşarak hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*