SOMA TSO 2019 YILI MÜŞTEREK MESLEK KOMİTELERİ TOPLANTISI YAPILDI

Soma Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı meslek komitesi üyeleri, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Ramada Otel’de gerçekleştirildi.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren meslek komitelerinin, sorun ve önerilerini dile getirmek için bir araya geldikleri ‘Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nda ayrıca, ‘Devlet Destekli Alacak Sigortası’ sistemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan’ın misafirliğinde Halk Bankası Soma Şube Müdürü Kadir Erkoç, Halk Bankası Soma Şube personeli Alper Yıldırım, Halk Sigorta İzmir personeli Murat Kanat, Ahmet İşgören ve Halk Bankası Genel Müdürlüğü Ticari Alacak Uzmanı Fehmi Gökhan Gürsoy da toplantıya katıldı.

Bakanlar Kurulu’nca oluşturulan ve ciro kriterinden dolayı alacaklarını sigorta altına alamayan KOBİ’lere ciddi imkanlar sağlayan Ticari Alacak Sigortası Sistemi hakkında Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi olarak Halk Sigorta A.Ş.  görevlendirilmiştir. Bu kapsamda Halk Bankası Genel Müdürlüğü Ticari Alacak Sigortası Uzmanı Fehmi Gökhan Gürsoy slayt eşliğinde sunumuyla ‘KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi’ hakkında komite üyelerine bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantıyı değerlendiren Başkan Doğan, “Bizim en kıymet verdiğimiz Oda-Üye ilişkisinde, vazgeçilmez organımız olan meslek komiteleri önemli görevi üstlenmektedir. Bu sebeple bir araya gelerek sorunların istişare edildiği meslek komiteleri toplantısı bizler için çok önemlidir. “ dedi.

Başkan Doğan, toplantının sonunda KOBİ’lerin ticari alacak sigortası kapsamındaki risklerinin etkin şekilde koruma altına alınmasını amaçlayan sistemin detaylı bilgilendirmesini yapan Uzman Gürsoy’a, Halk Bankası Soma Şube Müdürü Kadir Erkoç’a, Halk Sigorta İzmir personeline ve katılımları için tüm meslek komiteleri, meclis ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*