SOMA TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDAN ÖNEMLİ DUYURU

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Oda aidatlarının ödenmesiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.
 
Başkan Doğan; “Her yıl Haziran ve Ekim ayları oda üyelerimizin aidat ödeme ayıdır. Oda üyelerimiz 2023 yılı 1. Taksit ödemelerini odamız veznesinden, banka şubesinden ve https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme sayfasından yapabilmektedirler. Aidatların ilk taksitlerinin son ödeme tarihinin 30 Haziran 2023 olup, aidatlarını zamanında ödemeyen üyelere gecikme zammı uygulanmaktadır ” dedi.
 
Başkan Doğan, 7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkındaki Kanun Kapsamında 2023 yılı öncesi Oda Aidat Borçlarının yapılandırılması için Son Başvuru Tarihinin 30 Haziran 2023 olduğunu belirterek, yapılandırma kapsamında gecikme faizleri silinerek, 9 taksit ile ödeme imkânı bulunduğunu da söyledi.
 
Vergi dairesinden terk işlemini yapan işletmelere de uyarıda bulunan Başkan Doğan, “Bazı işletmelerimizin vergi dairesinden terk işlemini yaptıktan sonra odadan terk işlemlerini yaptırmadıklarını görüyoruz. 7440 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında Vergi Dairesi terk tarihinden önceki oda borçlarınızı da yapılandırılabiliyoruz.” dedi.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*