SOMA TİCARET VE SANAYİ ODASI NİTROMAK DNX. KİMYA SANAYİİ A.Ş.’Yİ ZİYARET ETTİ

Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nüvit Iğnak, Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan ve Yönetim Kurulu üyesi Abdullah Köroğlu, Patlayıcı madde ve patlatma hizmeti veren Nitromak Dnx’in ana üretim merkezi olan Soma tesisi’ni ziyaret etti.

Ziyarette firmanın Üretim Müdürü Gökhan Bozoğlu ve Emniyetli Üretim Koordinatörü Fatih Küçük, Nitromak Dnx’in Türkiye’nin en büyük depolama hacmine sahip olma başarısına ve iş güvenliği hassasiyetlerine dikkat çekerek şirket hakkında bilgiler verdi.

1995 yılında faaliyete başlayan Nitromak Dnx Kimya Sanayii A.Ş. Türkiye’nin ilk sivil amaçlı patlayıcı üreten şirketidir. 250’den fazla kişiye istihdam sağlayan Nitromak, madencilik ve inşaat alanında kullanılan patlayıcı maddelerin imalatını, pazarlamasını, dağıtımını, patlatma ve danışmanlık hizmetlerini sağlamaktadır. Nitromak dnx Türkiye’deki patlayıcı piyasasının yanı sıra Avrupa, Bağımsız Ülkeler Topluluğu ve Afrika’da hizmet vermektedir.

Kendi sektöründe lider konumda olan ve uluslararası başarılarında da hızla ilerleyen şirketin, Soma tesisinde yemlemeye duyarlı, kapsüle duyarlı ve elektriksiz kapsül çeşitlerinin üretimi yapılmaktadır.

Ziyaretin sonunda Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Nitromak Dnx’in başarılarını takip ettiğini belirterek, Soma’da önemli şirketler arasında olan Nitromak yetkililerine ve çalışanlara başarılar dileyerek teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*