SOMA TİCARET VE SANAYİ ODASI İLE ZİRAAT BANKASI ARASINDA ”BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMAN”PROTOKOLÜ İMZALANDI

Soma Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Bankası Arasında ”Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansman” Protokolü İmzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Soma Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası Soma Şubesi arasında protokol imzalandı. Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan ve Ziraat Bankası Soma Şube Müdürü Oğuz Hakan Güler tarafından imzalanan protokol ile ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı için işbirliği sağlandı. 

İmzalanan protokol ile ilgili açıklamada bulunan Soma TSO Başkanı Cem Doğan; “Pandemi sürecinin devam etmesiyle birlikte, üyelerimizin finansman ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına alternatif mekanizmalar geliştirilmektedir. Bu kapsamda Ziraat Bankası işbirliğinde Oda üyelerinin mal alımlarında esnek vadelendirme ve taksit imkânı sağlayarak nakit akışını kolaylaştıracak olan “Bankkart Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” hayata geçirilmiş bulunmaktadır. Proje, taraflar arasındaki ticaretin kart sistemi üzerinden güvenle yapılmasını ve iş hacimlerinin büyütülmesini amaçlamaktadır. Böylece tedarik zincirinin aksamadan sürdürülmesine ciddi bir katkı sağlayacak. Bu ürünle alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye iş yeri ve kurumsal kart altyapısı üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunulacak. Odamız üyeleri Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde bu sistemden yararlanabilecek.” dedi.

Bu sayede üyelerin tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satabileceklerine işaret eden Başkan Doğan “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı” ile, sattıkları malın karşılığını, alacak riski taşımadan, Ziraat Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli olarak tahsil edebilecekler.” Böylece oda üyelerimiz, artan korona virüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde, nakit akışlarını rahatlatmış olacaklar” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*