SOMA FATİH MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ALMANYA’DAN DÖNÜŞTE SOMA TSO’YU ZİYARET ETTİ

Soma Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Erasmus + Mesleki Eğitim Programı’ kapsamında Almanya hareketliliği dönüşü, projenin yaygınlaştırma  faaliyeti kapsamında Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Soma Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kadir Taşan, Avrupa Birliği Projesi İrtibat Koordinatörü Süleyman Solak ile 5 öğrencinin katıldığı ziyarette Soma TSO Genel Sekreteri Canan Copkıran ve Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Dövücü hazır bulundu.

Soma Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı, Türkiye Ulusal Ajansın yürüttüğü Erasmus + Mesleki Eğitimi Programı, Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında kabul edilen, 2018 yılı Teklif Çağrısı döneminde sunulan 2018-1-TR01-KA102-052006 Proje Nolu “Gümrük ve Lojistik Sahalarındaki Operasyonların Avrupa´da Öğrenilmesi” projesi kapsamında 7 Temmuz 2019 ile 20 Temmuz 2019 tarihleri arasında Almanya´da proje faaliyeti yapıldı.

Soma TSO ile ‘Kardeş Kurum’ olan Soma Fatih Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, projeye, 5 Öğrenci ve 1 refakatçi öğretmen ile katılmış, Almanya’nın Dorsten şehrinde yer alan Spedition Schrudde firmasında 2 hafta süreyle staj faaliyeti şeklinde gerçekleşmiştir.

Okul Müdürü Kadir Taşan projenin, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 22.142 Avro hibe desteği kazandığını, İspanya hareketliliğinin ardından, Almanya hareketliliğinin de başarıyla tamamlandığını ifade ederek, öğretmenimizi ve öğrencilerimiz okulumuzu, ilçemizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettikleri için tekrar teşekkür ediyorum dedi. Projenin faaliyeti hakkında bilgilendirme yapılan ziyarette, AB Projelerinin uygulanışı hakkında görüşmeler oldu.

Soma TSO Genel Sekreteri Canan Copkıran, bu güzel çalışmaların ilçemiz özelinde gerçekleşmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, öğrencilerimizin bu yaşta kazandıkları deneyimler, onları her zaman farklı kılacaktır dedi.  

Proje kazanımlarının üzerinde konuşulduğu yaygınlaştırma faaliyeti iyi dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*