MHP GRUP BAŞKAN VEKİLİ SAYIN ERKAN AKÇAY, SOMA TSO’YU ZİYARET ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili Sayın Erkan Akçay, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Murat Öner, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Sayın Adem Yıldırım ve MHP İlçe Teşkilatı Yönetimi, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cem Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Soma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yılmaz Analı da bulundu.

Ziyarette “Soma ziyaretlerinde Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret etmelerinden dolayı çok memnun olduklarını söyleyen Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan, Grup Başkan Vekili Sayın Erkan Akçay’a şunları söyledi. “Daha önce Soma Kömürleri A.Ş.’den Alacaklı olan firmalar için çalışmalarımızı size iletmiştik. Sizlerden konunun çözülmesini talep ediyoruz. Ayrıca  Kömür bayilerimizin yaşadığı bir takım sıkıntılar vardır. Kömür bayileri için 2022 yılı sözleşmeleri imzalanmış olup, termin programları 2022 yılı Ağustos ayına kadar açıklanmıştır. Bu durum kömür bayilerimizi sıkıntıya sokmaktadır. 2022 yılı sözleşmelerinde termin programlarının da Ağustos ayı ve sonrası için de açıklık kazanmasını ve eski bayilerin verilen kömür miktarlarının bir önceki yıllara göre düşük olması, yeni bayilerin sisteme girmesi sebebiyle eski bayilerin tonajlarının düşürülmemesini talep ediyoruz.” Dedi.

Konuşmasının sonunda Soma Organize Sanayi Bölgesi çalışmalarını Vekil Akçay’a ileten Başkan Doğan, Soma Organize Sanayi Bölgesi’nin yoğun talep gördüğünü, 3000 kişinin istihdam sağlanması beklendiğinden dolayı en yakın zamanda Nitelikli Personel çalışmalarına başlayacaklarını da iletti.

Grup Başkan Vekili Sayın Erkan Akçay “Misafirperverliklerinden dolayı Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cem Doğan’a teşekkürlerini iletirken Soma Kömürleri A.Ş.’den Alacaklı Olan Firmalar ve Kömürcü Esnafın sorunlarıyla ilgileneceğini de ekledi.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*