KONYA TİCARET ODASI KARATAY ÜNİVERSİTESİ

Türkiye’deki 1,5 milyon işletmenin temsilcisi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 5 üniversiteye sahiptir. Bunlardan birisi de Konya Ticaret Odası olarak kurulmuş olan ve Konya’nın iş dünyasının üniversitesi olarak görülen Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi’dir.

Kuruluşu 1251 yılına dayanan, eğitim, bilim ve kültür tarihinin simgesi olan Karatay Medresesi, 90 yıl aradan sonra KTO Karatay Üniversitesi adıyla yeniden canlandı.Böylesine tarihi bir derinliğe sahip olan üniversite, 2023 Türkiye’sinin vizyonunda modern bir eğitim kurumu olarak yer almayı hedeflemektedir.
2015-2016 eğitim-öğretim döneminde açılacak olan Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Yüksekokulu ile protokolü imzalanan Tıp Fakültesi Hastanesi KTO Karatay Üniversitesi’nin marka değerini artırmıştır. Kız ve erkek konukevleri ile de öğrencilere sağlanan barınma imkânı da üniversitenin ayrıcalıklarından biridir.

İş dünyasının üniversitesi sloganı ile gün geçtikçe büyüyen KTO Karatay Üniversitesi, eğitim hayatlarının sonunda mezunlarını da yalnız bırakmamaktadır. Kariyer Planlama Merkezi, iş imkânları ve kariyer planlamasında mezun öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi tercihiniz olmayı arzu etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*