[:en]Manisa’s Questions Discussed in Ankara[:tr]Manisa’nın Sorunları Ankara’da Görüşüldü[:]

[:en]TThe Manisa Chamber and Stock Exchange Presidents who attended the Aegean Region Chamber and Stock Exchange Meeting held in the Turkish Chamber of Banks and the Stock Exchange gathered in the morning with Manisa Deputies on the second day of Ankara programs and invested the problems of Manisa into the table.

Manisa Union of Chambers and Stock Exchanges met in Ankara with Manisa Deputies. On the second day of the Ankara programs, the AK Party Manisa Deputies Uğur Aydemir, İsmail Bilen and MHP Manisa Deputy and MHP Group Deputy President Erkan Akçay met in the morning for breakfast. The Chambers and Stock Exchange Presidents, who made a meeting with the Manisa Deputies about 3 hours at the Ankara Anatolian Hotel in the morning meeting, conveyed to the Manisa Milletvekiller the problems they encountered in the regions they live in, especially the country’s economy.

Hosted by Manisa TSO and Manisa Commodity Exchange, Soma Chamber of Commerce and Industry Chairman İsmail Baku, Soma TSO Chairman Hakan Işık and Manisa Chamber of Commerce and Commodity Exchange Chairmen attended the meeting.

Manisa Chamber of Commerce and Industry Chairman Adnan Erbil, Chairman of Manisa Chamber of Commerce and Industry, said that they were organizing this meeting to present the problems of Manisa, In Ankara to attend TOBB’s Aegean Regional Meeting. We wanted to convey the troubles experienced by us in such a meeting with the Manisa Members of Parliament while we were in this togetherness. We met our meeting advisor to all our Manisa agencies. Saygun Uğur Aydemir, Sayın İsmail Bilen and Sayın Erkan Akçay were with us at our meeting. I would like to thank them once again for the name of our entire room and our stock exchange presidents. Unacceptable, our people will convey their excuses to us. We also thank them. We are planning to schedule such meetings more often. I hope we will meet with our partners and then we will meet at the consultation meeting I think, ‘he said.
Manisa Commodity Exchange President Sadık Özkasap stated that a strong loyalty in Ankara is always a necessity for Manisa and said, “We are working day and night at the point of resolving the problems of Manisa as the chambers of stock and market. Sayin deputies and the parliament are continuing to work intensively. Our country is struggling with many troubles, especially the terror problem. The economic decisions that your government has made are causing us to look hopefully at the future of businessmen. First of all, we thank you for the sentiment that has passed these economic decisions. Of course, in the framework of these decisions, the problems of the cities we live in, especially the problems experienced in our practices, are being conveyed to us. We at such a meeting to address these issues Sayımlarımızla our room in the province of Manisa and the stock market presidents wanted to tell. I am thankful to our representatives who participated in the invitation, I think that we will come together in our meetings with our people who can not attend because of their excuses. As Manisa, I believe we will solve our city’s problems more easily, if at all. I will tell our esteemed representatives our problems, I believe that our power of party will be the follower of our problems, our opposition parties and our agents will be the followers of our problems “.

Manisa Deputies Ugur Aydemir, İsmail Bilen and Erkan Akçay, who took note of requests from chambers and stock market presidents at the meeting for about 3 hours, thanked the chambers and stock market presidents for this organization.

fr7a3555

fr7a3530

fr7a3537
[:tr]Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Ege Bölgesi Oda ve Borsa Toplantısına katılan Manisa Oda ve Borsa Başkanları, Ankara programlarının ikinci gününde Manisa Milletvekilleri ile sabah kahvaltısında buluştular, Manisa’nın sorunlarını masaya yatırdılar.

Manisa İli Oda ve Borsa Başkanları Ankara’da Manisa Milletvekilleri ile bir araya geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ege Bölgesi Oda ve Borsalar İstişare Toplantısına katılan Manisa İli Oda ve Borsa Başkanları Ankara programlarının ikinci gününde Ak Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen ile MHP Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile sabah kahvaltısında buluştular. Ankara Anadolu Otel’de gerçekleşen sabah toplantısında Manisa Milletvekilleri ile yaklaşık 3 saat süren bir toplantı gerçekleştiren Oda ve Borsa Başkanları, başta ülke ekonomisi olmak üzere, yaşadıkları bölgelerde karşılaştıkları sorunları Manisa Milletvekillerine ilettiler.

Manisa TSO ve Manisa Ticaret Borsası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıya Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Bakı, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık ve Manisa Oda ve Borsaları Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa Oda ve Borsa Başkanları olarak Manisa’nın sorunlarını, ticari anlamda piyasalarda yaşanan sıkıntıları ve bu sıkıntıların çözümü noktasında önerilerini sunmak için bu toplantıyı organize ettiklerini belirterek, ‘Oda ve Borsa Başkanlarımız ile TOBB’un Ege Bölge Toplantısına katılmak için Ankara’da bir araya geldik. Bu birlikteliği sağlamışken, Manisa Milletvekillerimiz ile böyle bir toplantıda bizlere iletilen ve de piyasalarda yaşanan sıkıntıları aktarmak istedik. Toplantı davetimizi tüm Manisa vekillerimize illettik. Sayın Uğur Aydemir, Sayın İsmail Bilen ve Sayın Erkan Akçay toplantımızda bizlerle beraber oldular. Kendilerine bir kez daha tüm oda ve borsa başkanlarımız adına teşekkür ediyorum. Katılamayan vekillerimiz de bizlere mazeretlerini ilettiler. Onlara da teşekkür ediyoruz. Bu tür toplantıları daha sık planlamayı düşünüyoruz. İnşallah katılamayan vekillerimiz ile bundan sonra yapacağımız istişare toplantısında bir araya geleceğimizi düşünüyorum’ dedi.
Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ise Manisa olarak Ankara’da güçlü bir lobiye her zaman ihtiyaçlarını olduklarını belirterek, ‘Bizler oda ve borsa başkanları olarak Manisa’mızın sorunlarının çözümü noktasında gece gündüz çalışıyoruz. Sayın vekillerimiz de meclis de yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürüyorlar. Ülkemiz başta terör belası olmak üzere bir çok sıkıntılarla ile boğuşmakta. Hükümetimizin almış olduğu ekonomik kararlar biz işadamlarını geleceğe umutla bakmamıza sebep oluyor. Öncelikle bu ekonomik kararları hayata geçiren hükümetimize teşekkür ediyoruz. Tabii alınan bu kararlar çerçevesinde uygulamalarda yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere, yaşadığımız şehirlerin sorunları bizlere aktarılmakta. Bizlerde böyle bir toplantıda bu sorunlarımızı Sayın vekillerimize Manisa ilinde yer alan oda ve borsa başkanlarımızla birlikte anlatmak istedik. Davetimize iştirak eden vekillerimize teşekkür ediyorum, mazeretleri nedeniyle de katılamayan vekillerimizle de ilerleyen toplantılarımızda bir araya geleceğimizi düşünüyorum. Manisa olarak hep birlikte, bir olursak kentimizin sorunlarını daha kolay çözümleyeceğimize inanıyorum. Sayın vekillerimize sorunlarımızı anlatacağız, iktidar partimizin vekilleri sorunlarımızın çözümü noktasında, muhalefet partisi vekillerimizin de sorunlarımızın takipçisi olacağına inanıyorum ’ diye konuştu.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda oda ve borsa başkanlarında gelen talepleri not alan Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen ve Erkan Akçay, bu organizasyon için oda ve borsa başkanlarına teşekkür ettiler.

fr7a3555

fr7a3530

fr7a3537
[:]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*