[:en]HELVA YÜKLÜ ARAÇLAR AFRİNE DUALARLA UĞURLANDI[:tr]HELVA YÜKLÜ ARAÇLAR AFRİN’E DUALARLA UĞURLANDI[:]

Cumhuriyet İlkokulu tarafından başlatılan Soma Belediyesi’nin de destek olduğu “Afrin Kahramanlarına Soma Helvası” gönderim töreni dualarla gerçekleşti.

Türk askerinin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekâtının 41. Gününde Türk askerine destekler bitmiyor. Türkiye’nin her yerinden Türk Askerine destekler yağarken bir destek de Soma’dan geldi.

Somadan birçok vatandaşın katılımıyla çok geniş kitlelere ulaşan “Afrin Kahramanlarına Soma Helvası” kampanyasında toplanan helvaların gönderimi bugün gerçekleşti.

Soma Belediyesi tarafından hazırlanan araçlara yüklenen yaklaşık 2,5 ton Soma Helvası Somalı vatandaşların katılımı ile Afrin’deki Kahramanlarımıza ulaştırılmak için coşkuyla uğurlandı.
Cuma Namazından sonra Çarşı camiinde düzenlenen programa Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş,Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Bakır, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul, Soma TSO Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı ve Somalı vatandaşlar katıldı.

Tören sonunda tüm Şehitlerimiz için lokma döküldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*