Soma Ticaret ve Sanayi Odası ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ dolayısıyla Soma Belediyesi Sokak Hayvanları Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Ünitesini ziyaret etti.

Topluma merhamet ve sevgi mesajları vermek, hayvanlar için daha güvenli bir dünya oluşmasına katkıda bulunmak ve hayvan haklarına saygı duyulmasını sağlamak amacıyla ziyaret edilen hayvan barınağında renkli görüntüler yaşandı.

Hayvansever Soma TSO üyeleri, barınakta kalan hayvanları çeşitli yiyeceklerle besledi. Barınaktaki sahipsiz ve tedavi gören köpeklerle yakından ilgilenen Soma TSO üyeleri, uzman personel eşliğinde özel bölmelerdeki hayvanları görme fırsatı buldu.

Soma TSO Meclis üyesi Damla Gülcüler Özlen , “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. Yeryüzünde var olan tüm hayvanlarında yaşam haklarına sahip olduklarını hatırlamamız açısından önemli bir gün. Sadece bugün değil her gün bütün hayvanlara dostça elimizi uzatmalıyız. Hayvanların bizden istedikleri bir kap su, bir kap yiyecek ve sevgidir. Her canlının yaşamına saygı duymalıyız ve hayvanlara sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, hayvan hakları konusunda herkesi duyarlı olmaya davet ediyoruz.’dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*