HAYAT EVE SIĞAR
AMA YA EKMEK PARASI!

Ekmek parası olmazsa hayatımızı sığdıracağımız bir evimizde olmaz.

Aslında çözüm çok basit. Sağlığımız açısından HES kodunu hayatın tüm alanında kullanmayı hepimiz öğrendik. O zaman tüm işyerleri açılsın, HES kodu sorgulaması uygulanarak müşteri alınsın. HES kodsuz müşteri alan işyerlerine veya kurallara uymayanlara gerekli cezai işlem uygulansın.

Nasıl ki diğer tüm açık olan iş yerlerinde bu sistem uygulanıyor, kapalı olan işletmeler açıldığında da bu sistem uygulansın.

Nasıl ki aşılanmanın bir önceliği varsa gerek yaş, gerekse meslek kolları açısından, şu an kapalı veya kısıtlama içinde olan işyerlerine de belli önceliklerle destek verilsin.

Kredi, Vergi, SGK vb. ödemelerin ertelemeleri oluyor. İyi, güzel ama kazanç yoksa o da olmaz. O yüzden işyeri açık olacak, kazanacak ve kapalı olduğu dönemlerdeki aldığı kredi ödemesini ilerleyen dönemlerde yapabilsin.

Biz Soma Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu işyerlerinin bir an önce açılmasını, gerekirse bu işyerlerinin HES kodu uygulaması veya diğer konulacak tüm kriterleri uygulama aşamasında onlar adına bu sorumluluğu almaya hazırız.

 

Saygılarımla,

Cem Doğan
Soma Ticaret ve Sanayi Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*