SOMA TSO, TKİ GENEL MÜDÜRÜ ÖMER BAYRAK’I ZİYARET ETTİ

TBMM KİT Komisyon Başkanı ve Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in başkanlığında; Soma AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Aksoy, Soma TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Soma Kömürcüler Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, Soma TSO Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Çamzeybek, Soma TSO Üyesi Yunus Cengiz ve Soma Nakliyeciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Ergene’den oluşan Soma heyeti ile TKİ Genel Müdürlüğü’nde Genel Müdür Ömer Bayrak’ın katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Turgutlu-Salihli tuğla ve kiremit üreticileri de katılmış, sanayi kömüründe yaşanan kömür dağıtımı ihtiyaç ve talepleri toplantının ana gündem maddesi olmuş ve bayilik kapsamında sanayi kömürünün de bayilere verilmesi konusunda fikir birliğine varılmıştır. Soma TSO heyeti konunun hassasiyeti bakımından başta TBMM KİT Komisyon Başkanı Uğur Aydemir ve Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Ömer Bayrak’a anlayışlarından dolayı teşekkür etti.

Ayrıca toplantıda Soma heyeti Soma TSO öncülüğünde 10-13 Ekim 2017 tarihinde yapılan Kömür Bayilik Sistemi Kömür Çalıştay Değerlendirme Raporu ve Konya İl sınırları içerisinde satışı kısıtlanan ELİ üretimi Soma Kömürünün serbest bırakılmasıyla ilgili taleplerimiz dosya halinde Milletvekili Uğur Aydemir ve TKİ Genel Müdürü Ömer Bayrak’ın bilgilerine sunmuştur.

Toplantıda kömüre yapılan fiyat düzenlemesi hakkında Soma heyeti çekincelerini ve fikirlerini TBMM KİT Komisyon Başkanı Uğur Aydemir ve Genel Müdür Ömer Bayrak’a anlatmış ve bu konuda desteklerini istemişlerdir.

TBMM KİT Komisyon Başkanı Uğur Aydemir ve Genel Müdür Ömer Bayrak; konunun tekrardan ele alınacağını, yapılması gereken bir şey varsa yapılacağını beyan etmişlerdir. Ayrıca Ömer Bayrak Soma’ya çok önem verdiğini, Soma’nın ve Soma bayilerin TKİ için önemli bir yer teşkil ettiğini vurgulayarak elinden gelen yardımı göstereceğini söyleyerek, Soma’ya selamlarını iletmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*