BİR TEK ESNAF KALDI !

Soma Kömürleri A.Ş.’den alacalarımız için; çok kere yazdık, sürükledik, birçok girişimlerde bulunduk, görüşmeler yaptık, öneriler sunduk ama maalesef hiçbir destek göremedik.

Bu dönemde işçilerimizin tazminatları ödendi, sevindik. Ama neden ekonomimize bu kadar katkı sağlayan esnafımız kenara atılıyor. Sonuçta biz de hakkımızı istiyoruz. Senelerdir bekleyen alacaklarımızın tahsil edilmesini istiyoruz.

İşçilerimizin sonuna kadar hak ettikleri tazminatlar devletimiz tarafından ödenirken bizim alacaklarımız neden ödenmiyor?

Tazminat yükümlülüklerini yerine getirmek zorunda olan bu firmalara devletimiz bu kadar destek verirken neden konu esnafımız olunca kayıtsız kalıyor? Bizim de çalışanlarımız var, bizim de sorumluluklarımız var. Bu sorumluluklarımızı yerine getirmek için, sabah akşam demeden koşturuyoruz ve kimseden bir kuruş talebimiz olmuyor. Sadece alacaklarımızı istiyoruz !

Hiçbir şey için geç değildir. Her türlü ayakta kalmaya çalışan esnaflarımıza lütfen kulak verin. Böyle bir desteğe hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var.

 

Saygılarımla,

 

Cem DOĞAN
SOMA TİCARET VE SANAYİ ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*