2018 YILI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında 10/01/2017 tarihinde imzalanan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği” protokolü kapsamında 2018 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruya açılmıştır.

Mart-Aralık 2018 tarihleri arasında toplam 30 kurs açılacaktır. Eğitimler ücretsiz olup her bir kurs kapsamında azami 30 kişi katılımcı olarak belirlenecektir. Eğitime, 18 yaşını doldurmuş ve Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa veya Uşak illerinde ikamet etmekte ya da çalışmakta olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapabilir. Katılımcıların seçiminde şehit yakınlarına, gazilere, engellilere, kadınlara ve gençlere (18-29 yaş) öncelik verilecektir. Bir kurs kapsamında toplam eğitim süresi 35 saat olup eğitim hafta içi 5 gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Toplam eğitim süresinin %80’ine katılım sağlayanlar, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi almaya hak kazanırlar. Katılımcılar bu belge sayesinde KOSGEB tarafından 50.000 TL’si hibe, 100.000 TL’si kredi şeklinde verilen “Yeni Girişimci Desteği”ne başvurmaya hak kazanırlar.

Yaptığınız başvurunun değerlendirilmesi sonucunda başarılı bulunmanız halinde başvuru formunda girmiş olduğunuz iletişim bilgilerinden (telefon, eposta gibi iletişim kanallarından) size ulaşılacaktır. Bu nedenle doğru bilgi girişi yapılması önem arz emektedir. Girilen bilgilerin yanlış veya hatalı olması tamamen başvuruyu yapanın sorumluluğundadır. Başarılı bulunup kendisine ulaştığımız adaylar, nüfus cüzdanı/kimlik kartı fotokopisi ile birlikte eğitime katılmak istediğiniz ildeki Yatırım Destek Ofisimiz yetkilisine eğitimin ilk günü elden teslim ediniz.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 10-14 Eylül 2018 tarihlerinde Soma Belediyesinde yapılacaktır.
Son Başvuru tarihi: 5 Eylül 2018’dir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine başvurmak için tıklayınız:
http://zafer.gov.tr/tr-tr/Faaliyetler/Proje-Destekleme/G%C3%BCncel-Destek-Programlar%C4%B1/Ugulamal%C4%B1-Giri%C5%9Fimcilik-E%C4%9Fitimleri/2018-UGE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*