SOMA TSO, SİGORTACILIK HAFTASI YEMEĞİNE KATILDI

3

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkan Abdurrahman Yılmaz ve Meclis Başkanı Şenol Ürgüp önderliğinde Sigorta Haftası dolayısıyla Manisa Merkez ve tüm ilçelerde bulunan sigorta acentesi yetkilisi üyelerine yemek verdi.
Garden Park Restoran Kafe’de verilen Sigorta Haftası kutlama yemeğine Soma TSO Meclis Üyesi ve Akgün Sigorta İşletme Sahibi Mehmet Akgün, Soma TSO üyeleri Engin Çelik ve Özcan Kaçar katıldı.
Sigortacılar Haftası dolayısıyla düzenlenen yemeğin ardından açılış konuşmasını ATSO Başkanı Abdurrahman Yılmaz, yaptı. Abdurrahman Yılmaz;” Sigortacılık 14. Yüzyılda İtalyanlar tarafından kuruluyor. Daha sonra 1872 civarında İngiliz Sigorta Acente sahiplerinin farklı şubeleriyle ülkemizde sigortacılık faaliyeti başlıyor. Başladığı günden bu yana çok ciddi bir ivmeyle hızlı bir şekilde büyüyor. Sadece denizcilik anlamında bir sigorta değil daha farklı türevleriyle hayatımıza girmiş vaziyette. Gelişmiş ülkelerin gelişmişlik kriterlerinden bir tanesi de sigortacılığa duyulan önemdir. Son yıllarda devletimiz bu manada ciddi anlamda bireysel sigortacılığa teşvikleri oluyor. Bu yapıyı daha güzele götürebilme adına Hazine Müsteşarlığı, TOBB ve bağlı olduğu bir çok kurumla bu hadise çok ciddi bir şekilde ele alınmış ve onların koordinatörlüğünde bu sektöre ciddi anlamda da ivme kazandırılmıştır. M. Rİfat Hisarcıklıoğlu 3 şeye çok ehemmiyet veriyor. Bir tanesi genç girişimciler, kadın girişimciler ve bir tanesi de sigortacılar. Hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Manisa Sigortacılar Dernek Başkanı ve TOOB Sektör Meclis üyesi İbrahim Gençoğlu;” Bizleri bugünlerde yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda olduklarını hissettirdiler. Bu misafirperverliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.