SOMA TSO, MANİSA İKİZ KULELER AÇILIŞINA KATILDI

SAMSUNG CSC

fft256_mf20358649

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı ve prestij projeleri arasında yer alan, bir kulesinde MASKİ diğerinde Oda ve Derneklerin yer aldığı İkiz Kuleler düzenlenen bir törenle açıldı.
Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehzadeler ilçesinde 23 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen ve bir kulesinde MASKİ Genel Müdürlüğü, diğer kulesinde oda ve derneklerin yer aldığı İkiz Kuleler hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık ve Soma TSO Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı katıldı.

Kürsüye davet edilen MASKİ Genel Müdürü ve Manisa TSO Eski Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Coşkun, “Mahallelerimizin altyapı sorunlarını ortadan kaldırmaya devam edecek bir projemiz olan 114 Mahalleye 456 Projemiz de yolda. İlk etapta 4 ilçemizi kapsayan bu projemizle 25 mahallede kanalizasyon, 15 mahallede içme suyu, 11 mahallede dere ıslahı ve enerji temini yapılacak noktalar belirlendi. 114 mahallemizde toplamda 4 farklı çalışma ile aslında 456 projeyi hayata geçireceğiz. İlimiz genelindeki su sıkıntılarını gidermek için toplam 142 adet sondaj kuyusu açarak, yeni su kaynakları temin ettik. İlimizin 17 ilçesinde, İl Özel İdaresi ve Belde Belediyeleri zamanında açılanlar dahil, toplamda 1800 civarında sondaj kuyumuz mevcut. Ayrıca, vatandaşlarımızın daha sağlıklı içme suyu tüketebilmeleri için ilk etapta 136 adet içme suyu depomuz MASKİ tarafından yenilendi. Şuan da 200 adet daha içme suyu depomuzun bakım, onarım ve yenileme işlemleri için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Çevre sağlığı ve korunması noktasında MASKİ tarafından önemli çalışmalar yapıldığını belirten Genel Müdür Coşkun, “Atıksu arıtma tesislerimize uzak mesafelerde bulunan yerleşim bölgelerimizi daha sağlıklı hale getirmek için ilk etapta 68 adet fosseptik inşa ediyoruz. Bu sayede evsel nitelikli atık sularımızın tesislerimize intikalini sağlayarak, çevre kirliliğinin de önüne geçmeyi amaçlıyoruz. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımız bünyesinde yürüttüğümüz çalışmalarımızla bu yılsonuna kadar 20 bin metre dere temizliği gerçekleştirerek vatandaşlarımızın kirlenen derelerin neden olduğu kirliliğe son vereceğiz. İl genelinde yaptığımız dere ıslah çalışmalarımız sayesinde de, yağışlardan kaynaklı su taşkınlarının önüne geçiyoruz. Dere kenarlarında can güvenliğinin sağlanması amacıyla il genelinde 20 bin metrelik korkuluk çalışması yürütüyoruz. Bu çalışmalarla, civarda ikamet eden vatandaşlarımızın güvenliği için önlem alarak, olası kazaları engellemeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

Coşkun’un ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün kürsüye davet edildi. Projenin temelini 2014 yılının Mart ayında attıklarını hatırlatan Başkan Ergün, “O dönem Manisa Belediyesiydik, şimdi 2,5 yıllık hizmet süresini doldurmuş Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak yine bir aradayız. Evet tam 2,5 yılı geride bıraktık. Manisalı vatandaşlarımın teveccühleriyle seçildiğimiz bu makamlarda, vatandaşlarımızın büyükşehir geçiş süreci sancısı yaşamaması için gece-gündüz çalıştık. Sıfırdan büyükşehir kurulumu, kadroların atanması ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kurulması gibi onlarca oluşumu gerçekleştirdik. Çok şükür uzunca mesai harcadığımız bu çalışmaları, bugün güzel bir anıymışçasına sizlere anlatıyoruz. 15 ilçede koordinasyon şube müdürlüklerinin kurulması, araç filosunun ve kadroların oluşturulması gibi onlarca kalem işi ekip arkadaşlarımla birlikte yerine getirmiş olmanın huzuruyla karşınızdayım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*