SOMA TSO, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 96. YILDÖNÜMÜ ANMA PROGRAMINA KATILDI

İstiklâl Marşı’nın Kabulünün 96. Yıldönümü M. Akif Ersoy’u Anma Programı’na Soma Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Nadirhan Hızlı katıldı.
Programda açılış konuşmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı okunarak günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

“Milli şairimiz MEHMET AKİF ERSOY tarafından yazılan İstiklâl Marşı, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi.
İstiklâl Marşı’nda, Türk milletinin tarih boyunca kutsal emanet olarak taşıdığı bayrak, vatan, millet, din, iman istiklâl ve hürriyet gibi milleti millet yapan maddi ve manevi değerler yer almıştır.

İstiklâl Marşı, milletimizin varlığının, istiklâl ve hürriyetinin bir ifadesidir. İstiklâl Marşı’nda milletimizin imanı, kahramanlığı, şan ve şeefle dolu tarihi yatmaktadır, İstiklâl Marşı, milli varlığımızın sembolüdür.Mehmet Akif, bu şiiri “Bu benim değil milletimindir.” demiştir.

İstiklâl Marşı’nın heyecanını duymak, ona derinden saygı göstermek hepimizin görevidir.”

Program Tiyatro gösterimi (İstiklâl Marşı’nın ilk bestesi), Şiir (Ye’s-M. Akif Ersoy), Ödül Töreni, ve Orotoryo gösterisinin ardından program sona erdi.

“ALLAH, BU MİLLETE BİR DAHA İSTİKLÂL MARŞI YAZDIRMASIN…”
MEHMET AKİF ERSOY

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*