SOMA TSO, ELİ MÜESSESE MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Yazın yaşanan kömür, üretim ve satış sıkıntısı sebebiyle ELİ Müessesesi Müdür Yardımcısı Ali Ulu makamında ziyaret edildi.
Ziyarete Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Soma TSO Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Soma Kömürcüler Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı, Soma TSO Meclis Başkan Yardımcısı Kemal Çamzeybek, Kömürcüler Derneği ikinci Başkanı Hasan Serbest, Kömürcüler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Eren ve Dernek üyesi Erdal Uçak katıldı. ELİ Pazarlama Satış Şube Müdürlüğü personeli Faruk Kurt ve Burhan Karabaş da ziyarette hazır bulundu.
Ziyarette Temmuz ve Ağustos aylarında terminlerden yapılan %50 ve %40 kesintilerin, bu aylarda yapılmasının gerekliliğinden ve kış aylarına taahhüt edilen terminlerin daha rahat bir şekilde verileceğinden bahsedildi. Sayın Ulu; “Bu aylarda mı yoksa kış aylarında mı kesinti yapılması hususunu idari personelle masaya yatırdık ve yaz aylarında kesilmesine karar verdik. Kışın bayi ile kömür konusunda sıkıntı yaşamamak için bu kararı aldık. Öncesinde Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık ve Kömürcüler Derneği Başkanı Nadirhan Hızlı ile istişare yapmıştık. Uygulanan şekli ile fikir birliğine varmıştık. Bayilerimize kış aylarında terminlerini tam olarak vermek istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde.” dedi.
Demir Export A.Ş.’de yaşanan üretim düşüklüğüne de değinilen ziyarette; Firmanın üretiminde sıkıntılar yaşandığı, bu sıkıntıların giderilmeye çalışıldığı ve en kısa sürede üretim açısından istenen seviyeye geleceği söylendi.
Kısıtlı imkânlar doğrultusunda kışın daha rahat kömür alabilmek adına yapılan uygulamanın yaz aylarında da uygun olduğu ama kışın terminlerin tam olarak verilmesinin sağlanması istenerek ziyaret karşılıklı teşekkürlerle sona erdi.
Misafirperverliği izin Sayın Ali Ulu’ya teşekkür ederiz.cc826bb5-a9fe-4491-a0bc-eb031f1ddb3d

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*