SOMA TSO, ATA’NIN HUZURUNDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 73. Genel Kurulu nedeniyle TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Bakır, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Soma TSO TOBB delegesi Nadirhan Hızlı, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul, Soma TSO Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Kutlu, Soma TSO Meclis Üyeleri Murat Ok, Selçuk Yaprak, Murat Süer, Nüvit Iğnak, Ahmet Ok, Hayrullah Çetin, Ali Doğanay, Mustafa Kurt, Soma TSO Kadın Girişimciler Kurulu Temsilcisi Sevil Önol, Soma TSO Genel Sekreteri Canan Copkıran, Soma TSO Özel Kalem Müdürü Burçin Kaygusuzer,ve diğer oda-borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular.​

Hisarcıklıoğlu, Anıtkabir Şeref Defteri’ne şunları yazdı:

“Ulu Önder Atatürk,

73’üncü Genel Kurulumuz öncesinde huzurunuzdayız. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yöneticileri ve delegeleri olarak, var gücümüzle sizin aziz hatıranıza ve büyük hedeflerinize layık olmaya çalışıyoruz. Bu hedeflerden asla vazgeçmeyeceğiz.

Şanlı Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yaklaşıyoruz. Bütün dünyanın hayranlıkla izlediği sizin önderliğinizdeki kurtuluş mücadelemizin ardından gelen Cumhuriyetimiz, bizler için en anlamlı gurur ve onurdur. Bu büyük tarihi yazmaya, iş dünyasının temsilcileri olarak bizler de ekonomide yapacağımız büyük atılımlarla devam etmek azmindeyiz. Bize tuttuğunuz ışık eşliğinde ülkemizi dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi yapmaya söz verdik, bu sözün yerine geleceğinden emin olun.

Siz ve silah arkadaşlarınız canlarınızı ortaya koyarak bize çok değerli bir emanet bıraktınız. Bizler bıraktığınız bu büyük emanete ve onura sonuna kadar sahip çıkacağız. Bu vatan bizden öncekilerin olduğu gibi, bizim ve bizden sonrakilerin de namusudur.

Ülkemiz bir ve beraber olarak aydınlık yarınlara yürümeye devam edecektir. Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde başta siz olmak üzere, emeği geçen herkesi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Ruhunuz şad olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*