Manisa’nın Sorunları Ankara’da Görüşüldü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde düzenlenen Ege Bölgesi Oda ve Borsa Toplantısına katılan Manisa Oda ve Borsa Başkanları, Ankara programlarının ikinci gününde Manisa Milletvekilleri ile sabah kahvaltısında buluştular, Manisa’nın sorunlarını masaya yatırdılar.

Manisa İli Oda ve Borsa Başkanları Ankara’da Manisa Milletvekilleri ile bir araya geldi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ege Bölgesi Oda ve Borsalar İstişare Toplantısına katılan Manisa İli Oda ve Borsa Başkanları Ankara programlarının ikinci gününde Ak Parti Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen ile MHP Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile sabah kahvaltısında buluştular. Ankara Anadolu Otel’de gerçekleşen sabah toplantısında Manisa Milletvekilleri ile yaklaşık 3 saat süren bir toplantı gerçekleştiren Oda ve Borsa Başkanları, başta ülke ekonomisi olmak üzere, yaşadıkları bölgelerde karşılaştıkları sorunları Manisa Milletvekillerine ilettiler.

Manisa TSO ve Manisa Ticaret Borsası’nın ev sahipliği yaptığı toplantıya Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmail Hakkı Bakı, Soma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık ve Manisa Oda ve Borsaları Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erbil, Manisa Oda ve Borsa Başkanları olarak Manisa’nın sorunlarını, ticari anlamda piyasalarda yaşanan sıkıntıları ve bu sıkıntıların çözümü noktasında önerilerini sunmak için bu toplantıyı organize ettiklerini belirterek, ‘Oda ve Borsa Başkanlarımız ile TOBB’un Ege Bölge Toplantısına katılmak için Ankara’da bir araya geldik. Bu birlikteliği sağlamışken, Manisa Milletvekillerimiz ile böyle bir toplantıda bizlere iletilen ve de piyasalarda yaşanan sıkıntıları aktarmak istedik. Toplantı davetimizi tüm Manisa vekillerimize illettik. Sayın Uğur Aydemir, Sayın İsmail Bilen ve Sayın Erkan Akçay toplantımızda bizlerle beraber oldular. Kendilerine bir kez daha tüm oda ve borsa başkanlarımız adına teşekkür ediyorum. Katılamayan vekillerimiz de bizlere mazeretlerini ilettiler. Onlara da teşekkür ediyoruz. Bu tür toplantıları daha sık planlamayı düşünüyoruz. İnşallah katılamayan vekillerimiz ile bundan sonra yapacağımız istişare toplantısında bir araya geleceğimizi düşünüyorum’ dedi.
Manisa Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ise Manisa olarak Ankara’da güçlü bir lobiye her zaman ihtiyaçlarını olduklarını belirterek, ‘Bizler oda ve borsa başkanları olarak Manisa’mızın sorunlarının çözümü noktasında gece gündüz çalışıyoruz. Sayın vekillerimiz de meclis de yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürüyorlar. Ülkemiz başta terör belası olmak üzere bir çok sıkıntılarla ile boğuşmakta. Hükümetimizin almış olduğu ekonomik kararlar biz işadamlarını geleceğe umutla bakmamıza sebep oluyor. Öncelikle bu ekonomik kararları hayata geçiren hükümetimize teşekkür ediyoruz. Tabii alınan bu kararlar çerçevesinde uygulamalarda yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere, yaşadığımız şehirlerin sorunları bizlere aktarılmakta. Bizlerde böyle bir toplantıda bu sorunlarımızı Sayın vekillerimize Manisa ilinde yer alan oda ve borsa başkanlarımızla birlikte anlatmak istedik. Davetimize iştirak eden vekillerimize teşekkür ediyorum, mazeretleri nedeniyle de katılamayan vekillerimizle de ilerleyen toplantılarımızda bir araya geleceğimizi düşünüyorum. Manisa olarak hep birlikte, bir olursak kentimizin sorunlarını daha kolay çözümleyeceğimize inanıyorum. Sayın vekillerimize sorunlarımızı anlatacağız, iktidar partimizin vekilleri sorunlarımızın çözümü noktasında, muhalefet partisi vekillerimizin de sorunlarımızın takipçisi olacağına inanıyorum ’ diye konuştu.

Yaklaşık 3 saat süren toplantıda oda ve borsa başkanlarında gelen talepleri not alan Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir, İsmail Bilen ve Erkan Akçay, bu organizasyon için oda ve borsa başkanlarına teşekkür ettiler.

fr7a3555

fr7a3530

fr7a3537

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*