Projelerimiz

  • “BİLENLER BİLMEYENE BİLGİSAYAR ÖĞRETİYOR PROJESİ “

Kadın İçin Teknoloji Projesi Soma’da Hayat Buldu.

Teknosa sponsorluğunda Soma Ticaret Ve Sanayi Odası’nın desteği ile Soma’da 100 kadına bilgisayar eğitimi verildi.

“Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor ” Projesi kapsamında Soma Ticaret Ve Sanayi Odası’nın  desteği ile Ağustos ve Eylül ayları içerisinde düzenlenen  “Teknosa Kadın İçin Teknoloji Projesi”  ile Soma’da 100 kadına bilgisayar eğitim verilerek teknolojik hayata katılımları sağlandı.

Eğitimleri Soma Naciye Evren İlköğretim Okulu’nda Gerçekleşti

Soma Naciye Evren İlköğretim Okulunda verilen eğitimler sonucunda, başarılı olan kursiyerler sertifikalarını aldılar.

15 Ağustos 24 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşen “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor –  “Teknosa Kadın İçin Teknoloji’’ projesi kapsamında bilgisayar eğitimleri Soma Naciye Evren İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Soma’lı 100 kadına bilgisayar eğitimleri ücretsiz olarak verildi.  Eğitim kapsamında kursiyerlere, ‘Office 2007 Word, Excell, Powerpoint’ eğitimleri verildi.  Eğitimler Alaşehir’den projeye katılan Eğitmen Muammer Sarıkurt tarafından gerçekleştirildi.

Eğitim Programının sonunda başarılı olan kursiyerler için Sertifika töreni düzenlendi. Sertifika törenine,  Soma İlçe Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici,  Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Mustafa Eroğul, Oda Yönetim Kurulu Üyeleri Nadirhan Hızlı, Harun EKER, , katıldılar. Kursiyerlere sertifikaları, Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı ve diğer konuklar tarafından takdim edildi. Kursun en genç katılımcısına da sertifikası, STSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Eroğul tarafından verildi.

“Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor –  “Teknosa Kadın İçin Teknoloji’’ Projesi kapsamında verilen eğitimlerin yanı sıra Soma Yağcıllı İlk Öğretim Okulu, Soma Avdan İlköğretim Okulu ve Turgutalp İlköğretim Okuluna birer adet ‘Bilgisayar Laboratuvarı’ yapıldı. İlköğretim öğrencilerinin bilgisayar ve teknoloji eğitimlerine büyük katkı sağlayacağına inanılan laboratuvarlar, sertifika töreninin ardından açılarak hizmete alındı.

 

 

Soma Ticaret ve Sanayi Odası  ve Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek programları dahilinde, Soma ve Kırkağaç bölgesinde hizmet verilen tüm üyelere ve halka yönelik 2 farklı proje kapsamında eğitimler verildi.

“Kurumsallaşma Eğitimleri Projesi” ve “Soma Destekleri Öğreniyor Projesi’’ olmak üzere iki farklı proje üzerinden verilen eğitimler 29 Mart 2014 ve 20 Nisan 2014 tarihleri arasında Soma Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda, 16 Haziran 2014 ve 20 Haziran 2014 tarihleri arasında da Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşti.

 

    • ‘’KURUMSALLAŞMA EĞİTİMLERİ PROJESİ”

Aile İşletmelerinde Kurumsallaşma, Tedarikçi Zinciri Yöntemi, Yenilikçilik/inovasyon, Stratejik Yönetim, Kalite Yönetimi, Uygulamalı Dış Ticaret başlıkları altında katılımcılara eğitimler verildi.

 

  • ‘’SOMA DESTEKLERİ ÖĞRENİYOR PROJESİ’’

AB Fonları ve Fonların Kullanımı, Organize Sanayi Bölgesi ve Sanayiciler için Devlet Destekleri, Ülkemizde Uygulanan Tarımsal Destekler.